به گزارش ایلنا از بندرعباس، احسان کامرانی رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان شامگاه شنبه ۲۷ آبان‌ماه در نشست ستاد انتخابات استان هرمزگان با تاکید بر اینکه رای مردم امانتی به دست مسئولان برگزاری انتخابات است، اظهارداشت: ثبت‌نام‌ها امسال نشان از استقبال گسترده داوطلبان برای شرکت در انتخابات است هر چند که تقریبا نیمی از پیش ثبت‌نام کنندگان،  ثبت‌نام خود را برای شرکت در انتخابات نهایی نکردند. 

وی افزود: در حوزه شرق استان، ۸۸ نفر پیش ثبت‌نام کرده بودند که از این بین ۳۹ نفر ثبت‌نام خود را نهایی کردند و در حوزه غرب استان نیز از میان ۸۴ پیش ثبت‌نام کننده، ۴۶ نفر برای شرکت در انتخابات ثبت نام نهایی انجام دادند. 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان، تاکید کرد: در حوزه مرکزی استان هرمزگان شاهد پیش ثبت‌نام ۲۳۴ نفر بودیم که در مدت مقرر برای ثبت‌نام نهایی ۱۱۴ نفر فرآیند ثبت‌نام را تکمیل کردند و مجموعا از ۴۰۶ پیش ثبت‌نام کننده در استان ۱۹۹ نفر ثبت‌نام خود را نهایی کردند و وارد روند بررسی صلاحیت‌ها شدند. 

کامرانی با بیان اینکه در جمع ثبت‌نام کنندگان برای انتخابات مجلس ۳۰ نفر خانم حضور دارد، عنوان‌کرد:  رسانه‌های غربی به شدت در حال پمپاژ مطالبی غیر واقع بودند و سعی داشتند که القا کنند که بانوان نمی‌توانند یا نمی‌خواهند در انتخابات ثبت نام کنند که بانوان با ثبت‌نام گسترده این خدعه را بی‌اثر کردند. 

رئیس ستاد انتخابات استان هرمزگان، تاکید‌کرد: آمار ثبت‌نام‌کنندگان در انتخابات مجلس دوازدهم نسبت به چندین دوره پیشین صعودی بوده چنانچه در مجلس نهم ۳۹ نفر، در انتخابات مجلس دهم ۱۰۱ نفر و در یازدهمین دوره ۱۱۴ نفر ثبت نام کرده بودند در حالی که ثبت‌نام کنندگان این دوره ۱۹۹ نفر است. 

وی با اشاره به فرآیند بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس نیز گفت: در حوزه انتخابیه مرکزی ۳۱ نفر عدم احراز، ۲۱ نفر عدم تایید و ۶۱ نفر تایید صلاحیت شدند؛ در حوزه انتخابیه غرب استان نیز ۲ نفر عدم احراز، ۳ نفر ۳۲ نفر عدم تایید و ۱۱ نفر نیز تایید شدند ضمن اینکه در شرق استان داوطلب عدم احراز شده نداشتیم اما ۹ نفر عدم تایید و ۳۰ نفر تایید شدند. 

کامرانی با اشاره به ثبت‌نام انتخابات مجلس خبرگان رهبری در استان عنوان‌کرد: ۱۳ نفر در استان برای این منظور ثبت نام کرده‌اند که از این بین ۷ نفر در گروه سنی ۴۰ تا ۵۰ سال، ۳ نفر در گروه سنی ۵۰ تا ۶۰ سال و سه نفر در گروه سنی ۶۰ تا ۷۰ نفر هستند.انتهای پیام/

source

توسط