لوسید گراویتی ؛ ظاهری آینده نگرانه در اولین شاسی بلند لوسید

لوسید گراویتی دارای ظاهری آینده نگرانه و کابینی مملو از صفحه نمایش است. لوسید تا ۷۰۸ کیلومتر برد پیمایش را در این خودرو وعده می دهد.

پس از سال ها پخش تیزر، لوسید (Lucid) سرانجام در روز پنجشنبه اولین شاسی بلند خود تحت عنوان گراویتی (Gravity) را معرفی کرد. لوسید وعده داده است که این خودروی تمام برقی حداکثر برد پیمایشی بیش از ۷۰۸ کیلومتر و قیمت اولیه زیر ۸۰,۰۰۰ دلار را ارائه می دهد و انتظار می رود تولید آن در اواخر سال ۲۰۲۴ آغاز شود.

لوسید گراویتی ؛ ظاهری آینده نگرانه در اولین شاسی بلند لوسید

مشخصات فنی لوسید گراویتی

لوسید می گوید گراویتی یک SUV الکتریکی لوکس است و جای بحثی نیست. در داخل می توانید صندلی هایی برای حداکثر هفت نفر پیدا کنید یا با تا شدن ردیف های دوم و سوم، فضای ذخیره سازی بیش از ۳۱۷۱ لیتر در دسترس است. لوسید گراویتی می تواند بیش از ۶۸۰ کیلوگرم محموله را حمل کند و تا ۲۷۲۰ کیلوگرم را یدک بکشد. بدون پیوست تریلر ، لوسید ادعا می کند که گراویتی می تواند تنها در ۳.۵ ثانیه به سرعت ۹۶ کیلومتر در ساعت برسد.

لوسید گراویتی ؛ ظاهری آینده نگرانه در اولین شاسی بلند لوسید

این شتاب شبیه به خودرو های اسپورت به لطف پلتفرم جدیدی است که از پایه بر اساس معماری الکتریکی ۹۰۰ ولتی این شرکت توسعه یافته است. لوسید بسته باتری را کوچک تر، سبک تر و پایدار تر توصیف می کند که می تواند تا ۳۲۱ کیلومتر برد پیمایشی را با ۱۵ دقیقه شارژ،  اضافه کند. این باتری ها به موتور های الکتریکی طراحی شده داخلی متصل است که شرکت ادعا می کند پر قدرت ترین موتور هایی هستند که در حال حاضر تولید می شوند.

لوسید گراویتی ؛ ظاهری آینده نگرانه در اولین شاسی بلند لوسید

گراویتی می تواند در خارج از جاده نیز با سیستم تعلیق بادی آپشنال لوسید به نام Zero Gravity  شرایط مناسبی را ارائه دهد. به گفته این شرکت، بر اساس نیاز های زمین های مختلف، می تواند به طور خودکار خود را بالا و پایین کند. برای کسانی که ترجیح می دهند ارتفاع سواری را به صورت دستی تنظیم کنند، این سیستم توانایی انجام این کار را ارائه می دهد.

کابین مدرن و جذاب

لوسید در مورد فضای داخلی لوسید گراویتی صحبت می کند و کابین را به عنوان یک تجربه “طراحی شده برای بدن و ذهن” توصیف می کند. برای این منظور، این شرکت قابلیتی به نام فضا های لوسید را اضافه کرده است که با ضربه زدن به یک صفحه نمایش لمسی، “کابین را به یک فضای آرام تبدیل می کند و رانندگان را در فضای آرامش بخش مکان هایی مانند دریاچه تاهو یا درخت جاشوا غوطه ور می کند.” این کار را با نمایش مناظر بر روی صفحه نمایش کابین، تنظیم نور کابین و پخش صدا های محیطی از طریق سیستم بلندگو ها انجام می دهد.

لوسید گراویتی ؛ ظاهری آینده نگرانه در اولین شاسی بلند لوسید

مانند دیگر خودرو های لوسید، داشبورد عمدتا از صفحه نمایش تشکیل شده است، با یک پشت کیلومتر غول پیکر ۳۴ اینچی که سمت راننده و بخش مرکزی فضای رو به جلو را در بر می گیرد. در بالای کنسول میانی، “Pilot Panel” لوسید را خواهید دید که فقط یک نام زیبا برای صفحه نمایش دیگری است که مواردی مانند تنظیمات خودرو و تهویه مطبوع  را کنترل می کند.

لوسید گراویتی به وضوح بسیاری از طرح های طراحی بیرونی خود را از برادر خود ، ایر ، گرفته است، با نمای جلو و عقب مشابه که شامل دماغه ای تیغه مانند با چراغ های جلوی تیز و نازک است. این خودروی خوش تیپ ، و یک گام بلند بالا تر از برخی از چیز های بی جان و اغلب نا خوشایند که دیگر تولید کنندگان اصلی لوکس ارائه می کنند است.

لوسید گراویتی ؛ ظاهری آینده نگرانه در اولین شاسی بلند لوسید

در حالی که اعداد حداکثر برد پیمایشی و قیمت شروع منتشر شده است، مشخص نیست که گراویتی با بیشترین برد پیمایشی چقدر گران خواهد بود یا ارزان ترین گراویتی چقدر برد پیمایشی خواهد داشت. اگر اعداد سدان ایر قابل قبول هستند، انتظار داشته باشید که گراویتی زیر ۸۰۰۰۰ دلار به برد پیمایشی بالای ۴۸۲ کیلومتر دست یابد. و از دیدن  گراویتی ۷۰۸ کیلومتری با قیمتی در محدوده شش رقمی تعجب نکنید.

source

توسط