ایسنا/هرمزگان مدیرکل روابط عمومی سازمان تعزیرات حکومتی از قطعی شدن حکم یک شرکت آلومنیوم‌سازی برای پرداخت جریمه هشت هزار میلیارد ریالی و بازگرداندن هشت میلیون یورو ارز دریافتی خبر داد.

شهرام محسنی امروز (بیست و چهارم آبان‌ماه)، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شعبه پنجم بدوی تعزیرات حکومتی استان هرمزگان به پرونده یک شرکت برای عرضه نکردن ۳۶ هزار تن شمش آلومینیوم خالص در بورس به ارزش سه هزار و ۹۷۲ میلیارد ریال رسیدگی کرد.

وی افزود: شرکت و مدیر عامل وقت با توجه به دریافت ارز از بانک ملت موظف بودند ماهانه ۶ هزار تن شمش را در بورس کالا عرضه کند اما با امتناع از اجرای این تعهد باعث کمبود مواد اولیه مورد نیاز صنایع پایین دستی و افزایش قیمت آلومینیوم در سطح بازار داخلی شدند.

به گفته محسنی، شعبه تجدید نظر رسیدگی کننده پس از احراز تخلف شرکت را به پرداخت هفت هزار و ۹۴۴ میلیارد ریال جریمه معادل دو برابر ارزش کالا محکوم کرد.

وی اضافه کرد: این شرکت نسبت به دریافت ارز از بانک ملت برای واردات ماشین‌آلات اقدام کرده و متعهد شده بود ظرف ۶ ماه به ترخیص ماشین‌آلات و ارائه اصل برگ سبز به بانک اقدام کند اما با عمل نکردن به تعهد یادشده، بانک این تخلف را به تعزیرات حکومتی تهران اعلام کرد.

محسنی گفت: شعبه ۲۹ بدوی تعزیرات تهران این گزارش را بررسی و با توجه به ارائه نکردن برگ سبز گمرکی، تخلف را محرز اعلام و حکم به بازگرداندن هشت میلیون و ۲۳۹ هزار یورو دریافتی صادر کرد که وکیل شرکت برای تجدیدنظر در میزان جریمه براساس قانون ۴۸۳ آئین دادرسی کیفری پیگیری‌های بسیار کرد اما در نهایت شعبه رسیدگی کننده به دلیل اینکه حکم صادره بازگرداندن ارز دریافتی بوده و جریمه جنبه عمومی نداشته، امکان کاهش مجازات را رد کرد.

انتهای پیام

source

توسط ecokhabari