صادرات تراشه‌های حافظه کره جنوبی در اکتبر برای اولین بار در ۱۶ ماه گذشته، افزایش یافت و به شواهد موجود از احیای تقاضا برای مهم‌ترین محصولات این کشور افزود.

به گزارش ایسنا، داده‌های منتشره توسط وزارت بازرگانی کره جنوبی نشان داد صادرات تراشه حافظه پس از کاهش ۱۸ درصدی در سپتامبر، یک درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافت. فروش بسته‌های چند تراشه‌ای، بیشترین بهبود را داشتند و ۱۲.۲ درصد رشد کرد، در حالی که فروش حافظه‌های DRAM که پرسودترین بخش به شمار می‌رود، برای اولین بار در بیش از یک سال گذشته، کاهش تک رقمی داشت.

نیمه‌رساناها، ستون فقرات صادرات اقتصاد کره جنوبی را تشکیل می‌دهند. بانک مرکزی این کشور پیش بینی می‌کند این صادرات در سال میلادی آینده، ۲.۲ درصد رشد کند که بهتر از  رشد ۱.۴ درصدی پیش بینی شده برای امسال خواهد بود.

مجموع صادرات کره جنوبی در ماه میلادی گذشته، برای اولین بار از اواخر سال ۲۰۲۲، افزایش یافت که نشانه مثبتی برای چشم انداز رشد این کشور و بهبود تقاضای اقتصاد جهانی است. آمار مربوط به صادرات فناوری این دیدگاه را نشان می‌دهد که نیمه‌رساناها، رشد صادرات کره جنوبی را هدایت کرده و روند احیای اقتصادی این کشور را تقویت می‌کنند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، تجزیه و تحلیل بیشتر صادرات فناوری نشان داد که فروش نمایشگر در اکتبر نسبت به سال قبل، ۱۳.۱ درصد افزایش یافته است که بالاتر از رشد یک درصدی در سپتامبر است. صادرات تلفن همراه ۳.۳ درصد کاهش یافت که در مقایسه با کاهش ۵.۲ درصدی در سپتامبر، افت ملایم‌تری داشت.

انتهای پیام

source

توسط ecokhabari