ایسنا/مرکزی مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی گفت: تاکنون ۸۵ درصد کشت پاییزه در استان انجام شده و در صورت مساعد بودن هوا، کشت پاییزه در استان تا اواسط آذر ادامه خواهد داشت.

علیرضا کیشانی در گفت و گو با ایسنا در خصوص کشت پاییزه اظهار کرد: با توجه به اینکه کشت پاییزه، تولید محصول بیشتری نسبت به کشت بهاره دارد، قرار است در استان مرکزی بر روی افزایش تولید بر واحد سطح تمرکز شود.

وی افزود: با توجه به وضعیت آب های زیرزمینی و بارندگی ها، برنامه ریزی بر این است که بیشترین تولید محصولات کشاورزی مورد نیاز از دیمزارها تامین شود به همین خاطر برای سال سوم طرح جهش تولید در دیمزارها با هدف افزایش تولید در واحد سطح، اجرای کشاورزی حفاظتی و افزایش تناوب، اجرا می شود.

مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی تصریح کرد: در مجموع، سطح زیرکشت محصولات پاییزه در استان بیش از ۳۰۰ هزار هکتار است که محصولاتی همچون گندم، جو، کلزا و نخود را شامل می شود.

کیشانی تاکید کرد: به منظور کشت پاییزه، بیش از ۴۸ هزار تن کود فسفاته، ۷ هزار تن کود ازته و ۴ هزار تن کود پتاسه برای کشاورزان در نظر گرفته شده است.

وی گفت: همچنین بیش از ۷ هزار تن بذر گواهی شده که مورد تایید مرکز تحقیقات بوده تولید، تامین و بین کشاورزان توزیع شده است.

انتهای پیام

source

توسط ecokhabari