چت بات هوش مصنوعی چت جی پی تی طی 24 ساعت گذشته از دسترس خارج شده و این وضعیت، کماکان ادامه دارد. کمپانی OpenAI نگران است که دلیل داون شدن ChatGPT حمله‌های دیداس باشد.


روز گذشته، چت بات ChatGPT به مدت 90 دقیقه از دسترس خارج شد. برخی کاربران گزارش داده‌اند که هنوز هم نمی‌توانند به این پلتفرم هوش مصنوعی دسترسی داشته باشند. کاربران در شبکه‌های اجتماعی مختلف، از جمله ایکس (توییتر سابق) و DownDetector از دان شدن ChatGPT گزارش می‌دهند.


ادامه مطلب در ادامه

بیشتر بخوانید:


داون شدن ChatGPT به‌دلیل حمله‌های دی داس

گزارش وضعیت OpenAI نشان می‌دهد که این شرکت به‌دلیل ترافیک غیرعادی که درواقع نشان‌دهنده‌ی حمله DDoS یا Distributed Denial-of-service است، با قطعی‌های دوره‌ای دست و پنجه نرم می‌کند. این شرکت درباره حمله DDoS و داون شدن چت جی پی تی اعلام کرده بود: ما به تلاش برای رفع این مشکل ادامه می‌دهیم.

داون شدن ChatGPT
از آن زمان تاکنون، هیچ به‌روز رسانی از OpenAI وجود نداشته است و به نظر می‌رسد که ChatGPT هنوز هم برای کاربران وب و کسانی که از GPT Builder استفاده می‌کنند، از دسترس خارج است.

حمله DDoS یک تلاش مخرب برای ایجاد اختلال در ترافیک عادی سایت‌ یا هر موجودیت آنلاین است. هنوز مشخص نیست که آیا شرکت OpenAI واقعا مورد حمله قرار گرفته یا اینکه صرفا به‌دلیل قابلیت‌های جذاب چت‌باتش ترافیک بالایی دارد. در حال حاضر، باید منتظر اخبار بعدی از سوی این شرکت هوش مصنوعی بمانیم.

بیشتر بخوانید:

منبع: androidauthority

source

توسط