مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صنعت، معدن و تجارت، علت تدوام تولید خودروهای تجاری با پلتفرم قدیمی را داخلی‌سازی اجزای اصلی آن‌ها عنوان کرد و گفت: برای جایگزینی پلتفرم‌های قدیمی و محصولات مرتبط با آن‌ها با پلتفرم‌های جدید ظرف دوسال آینده با همکاری سازمان ملی استاندارد برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته است.

به گزارش ایسنا، عبدالله توکلی‌لاهیجانی اظهار کرد: در حوزه خودروهای تجاری یکی از دلایلی که تعداد زیادی از خودروهای قدیمی هنوز تولید می‌شوند، این است که اجزای اصلی و کلیدی این خودروها نظیر موتور یا گیربکس، سال‌های پیش،  داخلی‌سازی شده است.

مدیرکل دفتر صنایع خودرو وزارت صمت تصریح کرد: اکنون نیاز است که بر روی محصولات جدید و پلتفرم‌های جدید داخلی‌سازی انجام شود و همین اجزای کلیدی (همچون موتور و گیربکس) ساخت داخل شوند؛ این اقدام نیز تنها با مقیاس اقتصادی تولید، معنا پیدا می‌کند.

 وی در مصاحبه‌ای ویدئویی افزود: با توجه به برنامه‌های تحولی در صنعت خودرو و برنامه‌ریزی‌هایی که صورت گرفته، مقرر شده است که صنعت خودرو کشور را به سمتی سوق دهیم که ظرف دو سال آینده، گذار به سمت پلتفرم‌های جدید داشته باشیم و به‌تدریج با همکاری که با سازمان ملی استاندارد ایران وجود دارد، پلتفرم‌های قدیمی و محصولات مرتبط به پلتفرم‌های قدیمی با پلتفرم‌های جدید جایگزین شوند.

انتهای پیام

source

توسط ecokhabari