برادر روح‌الله عجمیان: در پرونده برادرم ۲ نفر آدم بی‌خانواده را اعدام کردند اما فرد اصل کاری اعدام نشد

سید حسین عجمیان برادر روح‌الله عجمیان که در جریان مقابله با اعتراض‌های سال ۱۴۰۱ کشته شد، گفت که در پرونده برادرش دو نفر آدم بی‌خانواده را اعدام کردند اما فرد اصل کاری که «دکتر» بود را اعدام نکردند.

آقای عجمیان در گفتگو با روزنامه اعتماد گفت: «برخی افراد و جریانات با نفوذ از مقام خود سوءاستفاده کرده و مسیر پرونده را تغییر دادند.»

او در این گفتگو مدعی شد: «فردی که با لگد به برادرم ضربه زده و دست چپ برادر مرا شکسته، یک (ضربه) چاقو هم به پهلوی برادرم زده است، در ادامه چند سانت آن را به جگر برادرم فرو کرده و با این ضربه باعث مرگ برادر من شده، اعدام نشده است. چرا؟ در واقع این آقا برادر من را به قتل رسانده است. اما چون پولدار و دکتر است، روابط زیادی دارد و …. کسی با او برخوردی نکرده است.»

او در ادامه این گفتگو گفت: «ما از دستگاه قضایی می‌خواهیم تا مظابق قانون برخوردهای لازم را صورت دهند. ما نمی‌خواهیم رفتار غیرقانونی صورت بگیرد؛ فقط می‌خواهیم این فرد (حمید قره‌حسنلو) و همسرش مطابق قانون اعدام شوند.»

او گفت: «روح‌الله ما به خاطر نظام و دولت و ملتش وارد میدان شده، حقش نبود که این‌طور با ما رفتار شود. ۳ نفر از قاتلانش را کلا آزاد کرده‌اند. چرا مثلا؟ مگر می‌شود یک نفر که حکمش اعدام بوده،؛ ناگهان ۱۵ سال حبس بگیرد.»

برادر روح‌الله عجمیان همچنین با تأیید حضور پدر و مادر خود در مراحل مختلف دادگاه برادرش، با ابراز بی‌اطلاعی از اینکه آیا والدینش در خصوص احکام اعدام محمدمهدی کرمی و محمد حسینی اعلام رضایت کرده بودند یا نه، مدعی شد که حکم این دو نفر محاربه بوده و ربطی به خانواده او نداشته است.

پیشتر میرزا ولی عجمیان، پدر این بسیجی کشته‌شده هم در یک برنامه تلویزیونی از نقش علی‌اکبر ولایتی، مشاور امور بین‌الملل علی خامنه‌ای در پرونده فرزندش از جمله جلوگیری از اعدام حمید قره‌حسنلو، پزشک بازداشت‌شده در ارتباط با این پرونده، انتقاد کرده و گفته بود که آقای ولایتی «مانع ادامه اعدام‌ها» شده است.

روز گذشته، مشاور علی‌اکبر ولایتی اعلام کرد که آقای ولایتی «هیچ تماس یا نامه و یا پیگیری از مراجع قضایی درباره پرونده عجمیان نداشته و طی نامه ای به یکی از مسئولان عالی‌رتبه نظام صرفا درخواست بررسی بیشتر کرده است و هیچ مکاتبه‌ای با قوه قضائیه در کار نبوده است.»

سعید قاسمی، عضو بازنشسته سپاه پاسداران ایران در خانه پدرروح‌الله عجمیان


source

توسط