به گزارش خبرگزاری تسنیم، انسیه خزعلی، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، در اجلاس بین‌المللی زن در اسلام با عنوان “جایگاه و توانمندسازی” در جده عربستان به ایراد سخنرانی پرداخت.

معاون رئیس جمهور در این اجلاس که برنامه مشترک سازمان همکاری اسلامی و دولت عربستان با حضور هیئات عالی‌رتبه کشورهای اسلامی است، ضمن اشاره به ظرفیت زنان در جهان اسلام بر ضرورت همگرایی و اتخاذ سیاست و رویه واحد بین کشورهای اسلامی در خصوص بحران غزه تاکید کرد.

خزعلی با اشاره به نسل‌کشی در غزه گفت: چگونه می‌توانیم در اینجا بنشینیم و از جایگاه زن و لزوم توانمندسازی او بگوییم، در حالی که خواهران ما در فلسطین زیر چکمه‌های اشغال و بمباران با درد و رنج جان می‌دهند.

او تصریح کرد: دنیا سخن از حمایت از زنان و پیشگیری از خشونت علیه زنان می‌گوید در حالی که در غزه فجیع‌ترین خشونت‌ها علیه زنان و کودکان به کار گرفته می‌شود و رژیم اشغالگر با کمال وقاحت و پیش چشم جهانیان اعلام می‌کند که بنا دارد چند بیمارستان را مورد حمله قرار دهد و بی‌شرمانه از مردم غزه می‌خواهد که به مهاجرت اجباری تن دهند.

خزعلی با تاکید بر لزوم وحدت و همدلی در جهان اظهار داشت: امروز روزی است که باید با اتحاد، هم افزایی و همدلی کنشگری خود را افزایش دهیم و صدای خود را به عالم برسانیم و اجازه ندهیم که جنایت جنگی و کشتار جمعی بیش از این در فلسطین اتفاق افتد. لذا از همه کشورهای عضو می‌خواهم این پنج مطالبه را از جامعه جهانی درخواست کنند:

1- اخراج رژیم غاصب اسرائیل از کمیسیون مقام زن که دستش به خون بسیاری از زنان آغشته است.

2- قطع همکاری‌های دیپلماتیک اعضا با این رژیم کودک کش

3-آتش بس فوری و توقف هرگونه همکاری کشورها که موجب قدرت اسرائیل برای کشتار جمعی شود.

4- استقرار نیروهای حافظ صلح در گذرگاه رفح و ممانعت از بسته شدن این راه حیاتی برای تغذیه زنان و کودکان

5- ارائه شکایت در محاکمه بین‌المللی به خاطر جرائمی که این رژیم علیه زنان، کودکان و محیط زیست مرتکب شده است.

عربستان سعودی و سازمان همکاری‌های اسلامی از تاریخ 15 تا 17 آبانماه در جده میزبان نشست “زنان در اسلام” است. هیات‌هایی با ترکیب روسای جمهور و نخست وزیر، معاونین وزرا و نخست وزیران، وزرای امور خارجه و مقامات عالی حوزه زنان 57 کشور عضو در این اجلاس حضور دارند.

معاون امور زنان و خانواده رییس جمهور نیز در راس هیاتی به‌منظور اعلام آخرین دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در حوزه توانمند سازی زنان در این اجلاس حضور دارد. خزعلی بناست با  مقامات زن کشورهای عضو و همچنین مقامات OIC در خصوص آخرین تحولات حمله وحشیانه رژیم صهیونیستی و جنایات جنگی گسترده آن رژیم بویژه علیه علیه زنان و کودکان فلسطینی و راهکارهای عملی و فوری حمایت از آنان رایزنی کند.

  نشست ویژه سران OIC در خصوص تحولات غزه نیز هفته آینده در جده برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

source

توسط