در این مقاله قصد داریم تا بهترین بازی های پرشی اندروید و iOS را برایتان معرفی کرده و لینک دانلود آنها را نیز قرار می‌دهیم. پس با پلازا همراه شوید.

بازی های پرشی از قدیم بسیار محبوب بودند و حتی در سال‌های پیش هم طرفداران بسیاری داشتند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا در این مقاله از پلازا به بررسی بهترین بازی های پرشی برای اندروید و iOS بپردازیم. این بازی‌ها برای تمامی گروه‌های سنی مناسب بوده و مخصوص به رده خاصی نمی‌شوند. این عناوین همچنین سرگرم‌کننده بوده و در هر مکان و زمانی می‌توانید آنها را انجام داده و لذت ببرید.

فهرست مطالب

دانلود بهترین بازی های پرشی اندروید و iOS

در زیر از میان انواع بازی های پرشی پرطرفدار مانند Ninja Jump و Doodle Jump و بسیاری دیگر از جمله سونیک و ماریو، بهترین بازی های پرشی اندروید و iOS را برایتان معرفی می‌کنیم. دقت داشته باشید که لیست بهترین بازی های پرشی اندروید میزبان گزینه های خوبی بوده که این اجازه را به شما میدهد تا بتوانید در چالش های متنوع با مکان های مختلف حضور پیدا کنید و به دنبال تجربه ای جدید در بازی های پرشی باشید.

همچنین بخوانید :

1. بازی Doodle Jump از بهترین بازی های پرشی اندروید

بازی های پرشی برای کودکان

یکی از بهترین بازی های پرشی، Doodle Jump محسوب می‌شود و هدف این است که یک موجود چهارپا به نام The Doodler را بازیکن هدایت کرده و مراحل مختلف بازی را پیش ببرد. در طول بازی، بازیکنان می‌توانند از اشیاء مختلفی مانند کلاه‌های پروانه، جت پک‌ها، راکت‌ها، چشمه‌ها، ترامپولین‌ها و… یک پرش سریع و کوتاه (Boost) دریافت کنند. همچنین هیولا و بشقاب پرنده‌هایی وجود دارند که Doodler باید از آنها دوری کرده و با شلیک، آنها را از بین ببرد. همچنین هدف‌گذاری با ضربه زدن روی قسمت‌های مختلف صفحه نمایش انجام می‌شود.

دانلود بازی Doodle Jump برای اندروید و iOS

2. بازی پرشی Geometry Dash

بهترین بازی های پرشی

Geometry Dash مجموعه‌ای از پنج بازی ویدیویی و از بهترین بازی های پرشی اندروید و iOS است. بازی اصلی مبتنی بر ریتم بوده که در حال حاضر دارای 21 سطح رسمی و یک سیستم ایجاد سطح با بیش از 60 میلیون سطح آنلاین ساخته شده توسط بازیکنان است. هر یک از سطوح رسمی دارای موسیقی پس‌زمینه منحصربه‌فرد نیز هست. سایر ویژگی‌های بازی Geometry Dash انتخاب روزانه و هفتگی از سطوح مختلف، تابلوهای آنلاین مسابقات و حالت‌های مختلف بازی است. هدف از این بازی تکمیل یک سطح است و اگر بازیکن به مانع برخورد کند، باید دوباره از ابتدا بازی را شروع کند. بازی همچنین دارای 7 شخصیت مختلف است که هر کدام عملکرد و رفتار متفاوتی دارند. وسیله نقلیه‌ای که هر شخصیت در اختیار دارد نیز هرکدام رنگ متفاوتی دارند. تنوع بسیار زیاد و فانتزی بودن این عنوان، آن را به یکی از بهترین بازی های پرشی برای کودکان تبدیل کرده است.

دانلود بازی Geometry Dash برای اندروید و iOS

3. بازی Super Mario Run

بهترین بازی های پرشی

همچنین بخوانید :

در یکی از بهترین بازی های پرشی یعنی سوپر ماریو، بازیکن امکان این را دارد تا ماریو یا شخصیت‌های دیگری را کنترل کند. هدف بازی نیز پرش برای جمع‌آوری سکه و پشت سر گذاشتن دشمنان و خطرات است. به عنوان یک بازی Super Mario، این عنوان شامل یک نقشه آشنا است که به موجب آن ماریو باید شاهزاده Peach را نجات دهد و پادشاهی نابود شده قارچ را بازسازی کند. این بازی توسط سازندگان سریال Shigeru Miyamoto ساخته شده و در درجه اول توسط همان تیمی توسعه یافته که New Super Mario Bros را ساخته بودند و به همین دلیل دارای گیم‌پلی مشابه است.

دانلود بازی Super Mario Run برای اندروید و iOS

4. بازی پرشی Sonic Jump

انواع بازی های پرشی

در حالی که بازی‌های سری Sonic the Hedgehog معمولاً شامل دویدن از یک طرف به سمت دیگر می‌شوند، Sonic Jump شامل این مورد نشده و یک بازی مبتنی بر پرش برای صعود به مرحله است که بازیکن با کج کردن دستگاه به چپ یا راست، سونیک را کنترل می‌کند. همچنین در جاهایی که نیاز است، سونیک به طور خودکار می‌پرد، اگرچه با استفاده از صفحه لمسی می‌توان از دو پرش استفاده کرد. در طول بازی، سونیک باید حلقه‌ها را در تمام مراحل جمع‌آوری کند؛ زیرا از آنها می‌توان برای خرید ویژگی‌های بیشتر در بازی مانند به‌روزرسانی‌ها یا شخصیت‌های قابل پخش اضافی استفاده کرد.

بازیکنان می‌توانند با دستیابی به اهداف مشخص در هر مرحله، با موفقیت به سطح بعدی بروند. افزایش سطح بازیکن نیز امکان دسترسی به مطالب جدید را برای خرید فراهم می‌کند. در یکی از بهترین بازی های پرشی، شما دو حالت مختلف بازی را تجربه خواهید کرد، «حالت داستان» که دارای مراحل از پیش تعیین شده با یک هدف نهایی است و «حالت بازی» که به طور تصادفی مراحل ایجاد می‌شوند و بی‌وقفه ادامه می‌یابد.

دانلود بازی Sonic Jump برای اندروید و iOS

5. بازی Alto’s Adventure

بازی های پرشی اندروید

از جمله بهترین بازی های پرشی برای کودکان و بزرگسالان، Alto’s Adventure است. Alto’s Adventure یک بازی پرشی بی‌نهایت است که شامل اسنوبرد نیز می‌شود. شخصیت اصلی بازی به طور خودکار از سمت راست مناظر جذاب موجود در بازی حرکت می‌کند و بازیکن فقط می‌تواند نحوه پرش او را کنترل کند. بازیکن همچنین برای انجام پرش باید به صفحه یکبار ضربه بزند و سپس محل ضربه را نگه دارد. در اینجا 180 مرحله برای بازی وجود دارد؛ اگرچه در هر مرحله فقط 3 بازی بعدی برای شما باز می‌شود. اهداف این بازی پرشی نیز شامل مواردی از قبیل مسافرت با مسافت معین، نجات لیماهای فراری، عبور از دره‌های خطرناک و… است. بازیکن پس از تکمیل اهداف، جوایزی دریافت می‌کند و از سکه‌های جمع شده نیز می‌تواند برای خرید نسخه‌های جدید استفاده کند.

دانلود بازی Alto’s Adventure برای اندروید و iOS

6. بازی پرشی Happy Jump

انواع بازی های پرشی

همچنین بخوانید :

یکی از بهترین بازی های پرشی اندروید و iOS برای کودکان بی‌شک بازی Happy Jump است. در ابتدای شروع بازی، شخصیت ژله‌ای قرمز به طور خودکار شروع به پرش و حرکت می‌کند و شما فقط با کج کردن دستگاه به سمت چپ یا راست، می‌توانید جهش‌ها را برای فرود روی سکوها هدایت کنید. در هر زمان که ژله روی سکویی برخورد کند، دوباره پرش می‌کند و برای زنده نگه داشتن او باید مطمئن شوید که همیشه در جایی امن فرود می‌آید. به نظر می‌رسد یکی از اهداف بازی تلاش برای رسیدن به بالاترین سطح ممکن قبل از مردن شخصیت ژله‌ای است. موانع موجود در طول بازی نیز سکوها و برخی از مگس‌ها هستند. در طول بازی باید سکه‌هایی جمع کرده تا بعدا برای ارتقاء بصری ژله خود از آنها استفاده کنید.

دانلود بازی Happy Jump برای اندروید و iOS

7. بازی Mega Jump Infinite

بازی های پرشی برای اندروید

یکی دیگر از بهترین بازی های پرشی برای اندروید و iOS، بازی Mega Jump Infinite است. روند بازی به اینگونه است که با چرخاندن موبایل خود، شخصیت اصلی بازی نیز به همان جهت می‌رود. در این بازی باید تلاش کنید تا ضمن جمع‌آوری اشیایی همچون سکه، ستاره و… با موفقیت به سطح بعدی بازی برسید. با پیشرفت در بازی، سطوح سخت‌تر می‌شوند و با افزایش دشمنان، با کاهش مقدار اشیا مثبت و افزایش مقدار اشیا منفی مواجه می‌شوید. چالش‌های موجود در این بازی باعث می‌شوند تا هیجان بازی بالا باشد و برای ساعت‌ها سرگرم می‌شوید.

دانلود بازی Mega Jump Infinite برای اندروید و iOS

8. بازی پرشی NinJump

Ninjump یک بازی ساده در بین بازی های پرشی است که باید با پریدن بین دیوارها و جمع‌آوری قدرت در طول راه، برج را فتح کنید. با بیش از 100 میلیون بار دانلود، Ninjump یکی از محبوب‌ترین بازی‌های منتشر شده طی چند سال گذشته است و گیم‌پلی بازی بسیار اعتیادآور است. شما باید با استفاده از یک شمشیر، از دیوارها پرش کنید، دشمنان را بکشید و وسایل مورد نیاز خود را جمع کنید. طراحی کلی بازی نیز مناسب است؛ اگرچه آهنگی که مداوم پخش می‌شود، می‌تواند کمی آزاردهنده باشد.

دانلود بازی NinJump برای اندروید و iOS

9. بازی Jetpack Joyride

بازی های پرشی اندروید

همچنین بخوانید :

بازی Jetpack Joyride نیز از جذاب‌ترین بازی های پرشی بوده که از یک سیستم ساده و یک کنترل لمسی برای جت استفاده می‌کند. هدف از این بازی ادامه سفر تا آنجایی است که بازیکن نبازد و همچنین جمع‌آوری سکه و جلوگیری از خطراتی از قبیل موشک و پرتوهای لیزر با شدت بالا است. تماس با هرکدام از این موانع منجر به مرگ بازیکن می‌شود. در طول سفر، بازیکن گاهی Spin Tokens به رنگ طلایی را می‌بیند که می‌تواند آنها را جمع کند. در پایان هر بازی، این علائم جوایز مختلفی را از جمله سکه‌ها، احیای بازیکن و دادن مواد منفجره به بازیکن را شامل می‌شوند.

دانلود بازی Jetpack Joyride برای اندروید و iOS

10. بازی پرشی Helix Jump

بازی های پرشی اندروید

همچنین بخوانید :

Helix Jump یک بازی پرشی عالی است که به دلیل گیم‌پلی سرگرم‌کننده‌اش بسیار محبوب شده است. در اینجا شما باید با موفقیت توپ را از طریق یک برج به آرامی هدایت کنید و همچنین باید برج را بچرخانید تا توپ بتواند از طریق شکاف‌ها جا بگیرد و با قسمت‌های رنگی نیز برخوردی نکند. این بازی ممکن است در ابتدا آسان به نظر برسد، اما شما باید سرعت عمل خوبی داشته باشید و سریع کار کنید. علاوه بر پیشرفت توپ، باید در مسیر خود الماس‌های زیادی نیز جمع کنید. شما در این بازی می‌توانید در بین توپ‌های مختلف یکی را انتخاب کنید و رنگ پس‌زمینه نیز با پیشرفت در بازی تغییر می‌کند.

دانلود بازی Helix Jump برای اندروید و iOS

سخن پایانی

در این مقاله 10 مورد از بهترین بازی های پرشی اندروید و iOS را برایتان معرفی کردیم. امیدواریم این مقاله برایتان مفید باشد. اگر تجربه انجام بازی‌های بالا را دارید، نظرات خود را برای ما بنویسید. همچنین میتوانید گزینه های پیشنهادی خود که در لیست بهترین بازی های پرشی اندروید وجود نداشته است را برایمان ارسال کنید و به تکمیل شدن این مقاله کمک نمایید.

source

توسط