مجید نامی، عضو هیأت مدیره اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک، در گفتگو با خبرگزاری تسنیم به کیفیت بالای محصولات و تولیدات داخلی در حوزه پوشاک اشاره کرد و گفت: کیفیت بالا و طراحی‌های متناسب با فرهنگ کشورمان در مقایسه با پوشاک تولید خارج از کشور، نشان از رشد و توانایی طراحان و تولیدکنندگان داخلی دارد و باید مورد توجه مسئولان قرار بگیرد.

او تصریح کرد: صنعت پوشاک این ظرفیت را دارد که طبق سبک زندگی ایرانی اسلامی تولید محصول کند و در عین حال بتواند در زمینه ورود تولیدکنندگان جدید، مسیر روشنی را طراحی کند تا فعالان این عرصه گسترش پیدا کنند و مردم نیز از پوشاکی متناسب با فرهنگ و آموزه‌ها و علایق ملی و اعتقادی خود استفاده کنند.

نامی بر لزوم حمایت از تولیدکنندگان داخلی تأکید کرد و اظهار داشت: رشد در تولید داخلی نیازمند حمایت جدی از این صنعت است تا به جای ورود پوشاکی بر اساس مد جهانی که گاهی بر خلاف فرهنگ ملی ما عرضه می‌شوند، خودمان در داخل کشور بتوانیم از تولیدکنندگان حمایت کنیم و محصولاتی فاخر و در شأن مردم خودمان طراحی و عرضه کنیم.

او خاطرنشان کرد: با وجود آنکه کیفیت محصولات ایرانی در حوزه پوشاک بسیار بالاتر از کیفیت کالاهای خارجی است، اما تا زمانی که هزینه تولید پوشاک در کشور بالا باشد، قاچاق در این حوزه برای عده‌ای جذابیت دارد چراکه درآمد بالایی از این طریق به دست می‌آورند.

عضو هیأت مدیره اتحادیه تولید و صادرات نساجی و پوشاک به دستاوردهای مهم در حوزه طراحی پوشاک مطابق با فرهنگ ملی در دوران تحریم اشاره کرد و گفت: در شرایط تحریم دستاوردهای بسیار مهمی در حوزه پوشاک داشته‌ایم.

او خاطرنشان کرد: همزمان با خارج شدن برخی از ویژندها از کشور در دوران تحریم، تولیدکنندگان داخلی توانستند محصولاتی با کیفیت و با طرح و قالب ایرانی عرضه کنند. به همین دلیل دستاوردها در حوزه پوشاک برای ما این نوید را داشته که این توانایی را داریم که تولیداتی متناسب با فرهنگ اصیل کشور خودمان داشته باشیم و بدون تکیه بر طراحی‌های مد و لباس جهانی، خودمان طراح و تولیدکننده پوشاک برای قشرهای مختلف جامعه باشیم.

انتهای پیام/

source

توسط