چه چیزی در درام های نوجوانانه وجود دارد که دوست داشتنی نباشد؟ آن ها نه تنها سرگرم کننده هستند, بلکه ضمن پرداختن به مسائل مرتبط و حساسی که اغلب افراد جوان با آن ها مواجه می شوند, درس های ارزشمندی نیز ارائه می دهند. درام های کره ای مجموعه گسترده ای از سریال های نوجوانانه را ارائه می دهند که شخصیت های قابل درک, روایت های جذاب از دوران بلوغ و موضوعات جهانی را در خود جای داده اند. این سریال های نوجوانانه اغلب عناصر عاشقانه, مثلث های عاشقانه, دوستی های دلگرم کننده و صمیمانه, داستان های درام پرتنش و هر چیزی که می تواند بینندگان را به یک محیط پرنشاط دبیرستانی بکشاند، را در بر می گیرند و ماهیت جوانی و چالش هایی که با آن مترادف است را به تصویر می کشند.

بهترین سریال های درام کره ای برای نوجوانان

این فهرست از درام های کره ای فقط برای نوجوانان نیست, بلکه برای کسانی که به نوعی از درام های کره ای علاقه دارند که فقط بر زندگی بزرگسالان, ازدواج یا روابط محل کار تمرکز نداشته باشند نیز مناسب خواهد بود. این درام ها تمام هیجان و تجربه های نوجوانان را در خط مقدم روایت خود قرار می دهند .این درام های کره ای حول شخصیت های نوجوان می چرخند و برای طرفداران روایت های نوجوانانانه از جمله خود نوجوانان ساخته شده اند. از عاشقانه و کمدی گرفته تا معمایی و ترسناک و فانتزی, این ها بهترین درام های کره ای برای نوجوانان هستند.

بهترین سریال های درام کره ای برای نوجوانان

۱۵- School 2017 (2017)

هیچ درام کره ای، نوجوانان را مانند سریال قابل درک و دلگرم کننده مدرسه ۲۰۱۷ که جوهره جوانی و قدرت متحول کننده دوستی را به تصویر می کشد، به خود علاقه مند نمی کند. این درام جذاب نوجوانانه عمدتاً حول محور دانش آموزان دبیرستانی به نام های یون هو و تائه وون می چرخد، در حالی که آن ها چالش های رسیدن به رویاهای خود و چالش های دیگری که در مسیر تحصیل و کشف شخصیت خود با آن ها مواجه هستند را پشت سر می گذارند. این سریال همچنین نقاط ضعف و رویکردهای معیوب در سیستم آموزشی و البته اهمیت ایستادگی برای آنچه که درست است را روشن می کند.

این سریال با وجود مشکلات گاه و بی گاهی که در سرعت روایت دارد، با جذابیت متقابل فوق العاده بین شخصیت های اصلی، دوستی های زیاد و شخصیت های دوست داشتنی فراوان می درخشد و در عین حال کمی راز و رمز نیز دارد تا همه مخاطبان را از ابتدا تا پایان سرگرم نگه دارد. با این حال، در حالی که برخی آن را یک سریال برجسته می دانند، برخی دیگر آن را علی رغم تم های جذابش، نسبتاً کسل کننده دانسته اند.

بهترین سریال های درام کره ای برای نوجوانان

۱۴- True Beauty (2020)

زیبایی حقیقی یک درام شناخته شده کره ای با بازی مون گا – یونگ در نقش جو کیونگ است، یک دانش آموز دبیرستانی باهوش و مهربان که با اعتماد به نفس پایین دست و پنجه می کند. به دلیل اعتماد به نفس پایینش، او متخصص تکنیک های آرایش می شود و از لوازم آرایشی برای پنهان کردن خود واقعی اش استفاده می کند. در حالی که جو سعی می کند هویت خود را پنهان نگه دارد، دو پسر به نام های هان سو – جون و لی سو – هو رفته رفته به او علاقمند می شوند و بدین ترتیب یک مثلث عشقی شکل می گیرد.

در طول سریال، زیبایی حقیقی، شوخ طبعی، عشق و لحظات دوستانه را ترکیب می کند تا بر اهمیت روراست بودن با خود تاکید کند. این سریال اگر چه مخاطبان نوجوان را هدف قرار داده، اما یک درام جذاب و قابل درک است که برای بینندگانی از تمام سنین قابل درک خواهد بود. با انبوهی از شخصیت های شگفت انگیز و دوست داشتنی، انتخاب یک شخصیت برجسته در این سریال دشوار است. بدون شک این سریال یک انتخاب بامزه و لذت بخش برای نوجوانان است.

بهترین سریال های درام کره ای برای نوجوانان

۱۳- Boys Over Flowers (2009)

پسران فراتر از گل ها، که در سال ۲۰۰۹ منتشر شد، یکی از بهترین درام های نوجوانانه کره ای است که تا به حال ساخته شده، حتی ۱۴ سال بعد از انتشارش. این درام بدون تاریخ مصرف کره ای که برگرفته از یک مانگای ژاپنی به نام هانا یوری دانگو است، داستان دختری از طبقه کارگر را دنبال می کند که خود را در میان گروهی از پسران ثروتمند و کاریزماتیک به نام اف ۴ گرفتار می بیند. کو هی – سان نقش این دختر دبیرستانی با اراده و شاد به نام گوم جان – دی را بازی می کند، در حالی که لی مین – هو نقش جون – پیو و کیم هیون – جونگ نقش جی – هو را بازی می کنند که یک مثلث عشقی را تشکیل می دهند.

جدا از این داستان عاشقانه جذاب، این مجموعه به تقلای جان دی با ورود به یک مدرسه معتبر، رویارویی با اذیت و آزار در مدرسه و مقابله با فشارهای اجتماعی می پردازد که احتمالاً مخاطبان نوجوان با آن ها ارتباط برقرار خواهند کرد.در حالی که شخصیت ها بسیار دوست داشتنی و داستان سریال جذاب است، برخی بینندگان این سریال را پر از پیچ و تاب های کلیشه ای و یک سری شخصیت های کسل کننده می دانند.

بهترین سریال های درام کره ای برای نوجوانان

۱۲- Dream High (2011-2012)

رویای بلند که یک ملودرام موزیکال کره ای است، در مجموع ۱۶ قسمت به اضافه یک قسمت ویژه دارد که هر کدام از آن ها حدود ۶۵ تا ۷۰ دقیقه زمان دارند و زمان کافی را برای بینندگان فراهم می کنند تا در تمام درام و سرگرمی هایی که ارائه می دهد، غرق شوند. این سریال که در یک مدرسه هنرهای نمایشی روایت می شود، زندگی گروهی از دانش آموزان جوان بااستعداد و آینده دار را دنبال می کند که سخت تلاش می کنند تا به رویاهای خود برای تبدیل شدن به چهره های موفق در موسیقی پاپ کره ای برسند.

این سریال ضمن مطرح کردن چالش هایی که این کودکان در دنبال کردن رویاهایشان با آن ها مواجه می شوند، روایت احساسی، داستان های فرعی رمانتیک و ترکیبی از بازی های موزیکال را نیز ارائه می دهد. این سریال علاوه بر اینکه یک سریال محبوب برای عاشقان درام کره ای است، برای علاقه مندان به موسیقی نیز جذاب خواهد بود. سریال رویای بلند عمدتاً یک حال و هوای مثبت را ارائه می کند و پیام های اخلاقی قوی را در مورد دوستی، شکست، انعطاف پذیری، پذیرش و دیگر موضوعات ضروری دوران بلوغ ارائه می دهد.

بهترین سریال های درام کره ای برای نوجوانان

۱۱- At Eighteen (2019)

در هیجده سالگی یک درام کره ای دوران بلوغ در مورد سه دانش آموز دبیرستانی است: چوی جان وو درونگرا، یو سو بین محبوب و ما هووی جوان جاه طلب. جان وو که با تروماهای گذشته دست و پنجه نرم می کند، فصل جدیدی از زندگی اش را در مدرسه ای جدید آغاز می کند، جایی که در آن دوستی غیرمنتظره ای را شکل داده و در نهایت اولین عشق خود را تجربه می کند. در هیجده سالگی به زیبایی، رشد شخصی و تاثیر روابط معنادار بر زندگی این شخصیت های جوان را به تصویر می کشد.

این سریال یکی از تاثیرگذارترین درام های با موضوع دوران بلوغ است که با پرداختن به فشارهای تحصیلی، اذیت و آزار در مدرسه و ذات شیرین عشق اول، می تواند بسیاری را به گریه بیندازد. در کنار این لحظات احساسی، ترکیبی از لحظات بامزه در این سریال کره ای وجود دارد که تماشای آن را لذت بخش می سازد. این سریال با بازیگران فوق العاده، داستان خوب نوشته شده و میزان درام مناسب، بدون توسل به پیچ و تاب های بیش از حد، مخاطبان را درگیر خود می کند.

بهترین سریال های درام کره ای برای نوجوانان

۱۰- Weightlifting Fairy Kim Bok-joo (2016-2017)

سریال پری وزنه برداری کیم بوک جو مانند بسیاری دیگر از درام های کره ای نوجوانانه، تاکید زیادی بر دوستی و عشق دارد. داستان این سریال حول محور کیم بوک جو، وزنه بردار با استعداد در دانشگاه ورزشی هانول می چرخد، جایی که او با چالش های یک ورزشکار زن جوان در یک ورزش مردانه مواجه است. با این حال، زندگی او زمانی تغییر می کند که با جون جون یونگ، یک شناگر بی دغدغه آشنا می شود و این دو دوستی محکمی را شکل می دهند که در نهایت به عشق تبدیل می شود.

در حالی که این سریال مبارزات واقعی ورزشکاران در رشته های وزنه برداری، شنا و ژیمناستیک را برجسته می کند، بر اهمیت دنبال کردن علاقه و اشتیاق و ارزش دوستی واقعی تاکید می کند. این مجموعه یک تجربه کاملاً دلگرم کننده و هیجان انگیز است که باعث می شود مخاطبان از رشد و غلبه کردن این شخصیت ها بر موانع خوشحال شوند. لی سونگ کیونگ و نام جو هیوک نیز به عنوان شخصیت های اصلی سریال بسیار دوست داشتنی هستند.

بهترین سریال های درام کره ای برای نوجوانان

۹- Extracurricular (2020)

در حالی که سریال فوق برنامه شخصیت های نوجوان را نشان می دهد، اما بیشتر یک درام جدی و تاریک است که برای تمام سنین مناسب نیست. در این سریال با بازی کیم دونگ هی در نقش اوه جیسو به موضوعات اخلاق، جنایت و عواقب اعمال فردی پرداخته می شود. در روز، او یک دانش آموز معمولی و باهوش است، اما در شب، جیسو درگیر فعالیت های غیرقانونی از جمله اداره یک حلقه فحشا است.

زندگی او زمانی تاریک می شود که با ماجرای دختری آشفته به نام بی جیو ری درگیر می شود و هر دو در زندگی خطرناک حوزه جرم و جنایت و پیامدهای آن گرفتار می شوند. فوق برنامه با داستان پرتنش خود از ابتدا تا انتها بینندگان را مجذوب خود می کند. این سریال از فرمول معمول درام های کره ای دور شده و از کلیشه ها و روابط عاشقانه دوری می کند در حالی که بدون ترس مسائلی مانند سکس، مواد مخدر، فشار اجتماعی، و دوستی را به تصویر می کشد. در واقع این سریال یک انحراف خوشایند از هنجارهای سریال های درام کره ای است.

بهترین سریال های درام کره ای برای نوجوانان

۸- Reply 1997 (2012)

پاسخ به ۱۹۹۷ باولین قسمت از سری سریال های پاسخ است که توسط کارگردان شین وون هو و نویسنده لی وو – یونگ ساخته شده است. داستان حول محور گروهی از دوستان نزدیک می چرخد که از طرفداران پروپا قرص نسل اول گروه کی – پاپ H.O.T هستند. با پیشرفت داستان، مخاطبان به صورت رفت و برگشتی با زندگی دوران دبیرستان این دوستان در سال ۱۹۹۷ و زندگی کنونی شان در سال ۲۰۱۲ بیشتر آشنا می شوند.

این تکنیک بسیاری را به داستان و شخصیت ها علاقه مند می کند.ییکی از رازهای اصلی این مجموعه، هویت شوهر شین – ون در جدول زمانی سال ۲۰۱۲ است. پاسخ به ۱۹۹۷ شاید محبوبیت عمیق برخی از سریال های کره ای درام یا بازیگران بسیار مشهور را نداشته باشد، اما در واقع در زمره بهترین ها سریال های درام کره ای قرار می گیرد. نقطه قوت این سریال در فیلمنامه قوی و هوشمندانه و خودداری آن از سبک داستان سرایی فرمولی نهفته است.

بهترین سریال های درام کره ای برای نوجوانان

۷- Extraordinary You (2019)

این درام جذاب و تخیلی با بازی کیم هیو یون، روون، لی جائه ووک، لی نا یون و دیگران، اقتباسی از یک کارتون اینترنتی به نام July Found by Chance است. داستان سریال تو فوق العاده ای در رابطه با دختری دبیرستانی به نام یون دون – اوه است که متوجه می شود سرنوشتش تابع اتفاقات یک کتاب کمیک است. او که مصمم به فرار از وجود خیالی خود است، ارتباط عمیقی با دن – اوه برقرار می کند، کسی که گرفتاری مشابهی دارد و این دو با هم برای تغییر سرنوشت شان می جنگند.

تو فوق العاده ای، همان طور که از عنوانش پیداست، یک درام دبیرستانی با یک پیچش منحصر به فرد است. این سریال به طرز ماهرانه ای عناصر فانتزی، عاشقانه کمدی و تم های بلوغ را ترکیب می کند تا یک سریال بسیار لذت بخش و سرگرم کننده خلق کند. این سریال کره ای چرخ و فلکی احساسی است که اشک و خنده را در مخاطب بر می انگیخته و باعث می شود که مخاطب برای دیدن رسیدن شخصیت ها به اهدافشان بی تاب شود.

بهترین سریال های درام کره ای برای نوجوانان

۶- Sassy Go Go (2015)

سریال تشویق کن که با نام Cheer Up نیز شناخته می شود، در مورد کانگ یئون – دون بسیار اجتماعی و کیم یول، دانش آموز باهوشی است که در پی یک رسوایی خیانت، برای تشکیل یک گروه تشویق کننده به هم می پیوندند. این مجموعه در پس زمینه گروه تشویق خود، دوستی های دلگرم کننده، عشق بین شخصیت های جوان در حالی که با چالش های زندگی دبیرستانی سر و کار دارند، را به تصویر می کشد. این درام نوجوانانه با خط داستانی قوی، بازیگران ستاره، مثلث عشقی و تم های قابل درک و آشنا، به ویژه برای نوجوانان و بینندگانی جذاب خواهد بود که از روایت های دوران بلوغ با تمرکز بر زندگی مدرسه ای و دوستی لذت می برند.

همچنین یک داستان عاشقانه خوش رنگ و لعاب و با روایت برجسته در این سریال وجود دارد که با یک مثلث عشقی جذاب تکمیل می شود و به جذابیت این مجموعه اضافه می کند. این سریال نیز مانند بسیاری دیگر از درام های دبیرستانی پر از تم های آشنا، لحظات دلگرم کننده، صحنه های کمدی و درام است که آن را به یک تجربه تماشای غیرقابل مقاومت برای طرفداران درام های کره ای تبدیل می کند.

بهترین سریال های درام کره ای برای نوجوانان

۵- All of Us Are Dead (2022)

سریال ما همه مرده ایم فرضیه آشنای آخرالزمان زامبی ها را به یک محیط دبیرستانی می برد و تجربه ای منحصر به فرد خلق می کند که هم برای عاشقان قدیمی و هم عاشقان جوان ژانر وحشت، بسیار جذاب و قابل درک است. این مجموعه زامبی محور که براساس یک کارتون اینترنتی ساخته شده، درون دیوارهای دبیرستان هیوسان روایت می شود، جایی که شیوع مرموز یک ویروس مرگبار، هم دانش آموزان و هم معلمان را به موجوداتی خونخوار تبدیل می کند. در بحبوحه این هرج و مرج، دانش آموزانی مانند لو سان هیوک و نام اون جو و دیگران خود را در مدرسه به دام افتاده دیده و برای زنده ماندن مجبور به اتحاد می شوند.

این سریال در عین ارائه هیجان و کشتارهای داستان زامبی محور خود، عمق احساسی خود را از دست نداده و به شکلی ماهرانه ای داستان گذشته هر یک از شخصیت ها و عواقب آن را به تصویر می کشد. سریال کره ای ما همه مرده ایم گواهی بر توانایی فیلمسازان کره ای در خلق جذاب ترین فیلم ها و سریال های زامبی محور است. بسیاری مشتاقانه منتظر فصل دوم ما همه مرده ایم هستند.

بهترین سریال های درام کره ای برای نوجوانان

۴- My Roommate Is a Gumiho

درام فانتزی رمانتیک کره جنوبی، هم اتاقی من یک گومیهو است، در مورد یک دانشجوی کالج به نام لی دام است، که پس از بلیعدن اشتباهی مهره اش، با یک روح دم روباهی نه دم افسانه ای به نام شین وو یو زندگی می کند. در شرایطی که این دو با هم زندگی می کنند، رابطه آن ها عمیق تر شده و بینندگان نمی توانند از جذابیت و کشش متقابل غیرقابل انکار آن ها چشم پوشی کنند. این یکی از آن سریال هایی است که از همان ابتدا خیلی ها را به خود جذب می کند حتی اگر قابل پیش بینی به نظر برسد.

عناصر فانتزی تنها به جذابیت سریال می افزایند. هم جانگ کی یونگ و هم هیری در نقش های خود بازی های برجسته ای را ارائه می دهند و بازیگران نقش های فرعی نیز به این جذابیت می افزایند. با این حال، احساسات متفاوتی در مورد این سریال کره ای وجود دارد. با این وجود، سریال فوق برای کسانی که عاشق درام های طنزآمیز کره ای با ترکیبی از عاشقانه و فانتزی هستند، کاملاً جذاب خواهد بود.

بهترین سریال های درام کره ای برای نوجوانان

۳- A Love So Beautiful (2020-2021)

این کمدی رمانتیک که بر اساس یک سریال چینی به همین نام ساخته شده، در مورد دو دوست دوران کودکی به نام های چن شیائوژی و جیانگ چن می چرخد که در حال طی کردن فراز و نشیب های بزرگ شدن، دوستی و عشق هستند. این شخصیت های جوان در ابتدا دوست هستند، اما با پیشرفت سریال، احساسات آن ها نسبت به یکدیگر عمیق تر می شود. سریال یک عشق بسیار زیبا، معصومیت و نوستالژی جوانان را به خوبی به تصویر می کشد و در عین حال پیوندهای پایدار دوستی و عشق را نیز مورد تجلیل قرار می دهد. این موضوع آن را به انتخابی لذت بخش برای نوجوانانی تبدیل می کند که از کمدی های رمانتیک بامزه و قابل درک لذت می برند.

همچنین، این سریال کره ای در به تصویر کشیدن چالش های آکادمیکی که این شخصیت های جوان را گرفتار خود کرده، غافل نمی شود. شخصیت های سریال بسیار دوست داشتنی و بامزه هستند و به راحتی می توان روی ماجراهای عاشقانه آن ها سرمایه گذاری کرد. در حالی که داستان یک مسیر قابل پیش بینی را دنبال می کند، ویژگی های دلگرم کننده آن، فقدان غافلگیری را جبران می کند.

بهترین سریال های درام کره ای برای نوجوانان

۲- The Heirs (2013)

سریال وارثان یک سریال محبوب کره ای است که در ژانرهای عاشقانه و درام قرار می گیرد. داستان حول زندگی دانش آموزان ثروتمند و ممتاز دبیرستان و روابط پیچیده آن ها از جمله عشق، دوستی و روابط خانوادگی می چرخد. این سریال کره ای به طور کلی برای نوجوانان مناسب است، به خصوص آن هایی که از داستان های عاشقانه با کمی ملودرام لذت می برند.

این سریال دارای رویه کلاسیک عشق دختر فقیر به پسر ثروتمند خوش قیافه است و برای کسانی که علاقه زیادی به چنین داستان هایی دارند، جذاب است. این سریال بازیگران جوان و جذابی دارد، جایی که لی مین هو و پارک شین هی نقش شخصیت های اصلی دوست داشتنی آن را بازی می کنند. در حالی که برخی از بینندگان ممکن است طرح آن را بیش از حد اغراق آمیز و قابل پیش بینی بدانند، برخی دیگر ممکن است قابل پیش بینی بودنش را پذیرفته و داستان را عمیقاً ملموس و فراموش نشدنی ببینند. این سریال با وجود نقص هایی که دارد، شخصیت های بسیار جالبی دارد که به خوبی توسط بازیگران بااستعداد بازی شده اند و داستان عاشقانه جذابی را ارائه می کند.

بهترین سریال های درام کره ای برای نوجوانان

۱- The Uncanny Counter (2020-2023)

اگر دوست دارید درام نوجوانانه تان را با کمی رمز و راز، پیچیدگی های ماوراءالطبیعه و سکانس های اکشن پرتنش همراه باشد، شکارچیان شگفت انگیز گزینه ایده آلی است. فصل دوم نوید یک داستان عاشقانه را نیز می دهد. داستان این سریال در مورد یک دانش آموز دبیرستانی معلول جسمی به نام سو مون است که توانایی منحصر به فردی در حس خطر و دیگر موجودات فرارمینی دارد. زندگی او با پیوستن به یک سازمان مخفی به نام شکارچیان که به مبارزه با شیاطین اختصاص دارد، به شدت تغییر می کند.

این مجموعه از همان قسمت اول بینندگان را جذب خود کرده و تا پایان ماهیت اعتیادآور خود را حفظ می کند. همچنین در فراهم کردن پیشینه های شخصی برای هر شخصیت، کاوش عمیق در تروماهای گذشته آن ها و دلایل تعهدشان به مبارزه با شیاطین، بسیار خوب عمل می کند، موضوعی که آن را از دیگر سریال های ابرقهرمانی کاملاً متفاوت می کند. شکارچیان شگفت انگیز یک روایت خوش ساخت با ترکیبی از سکانس های اکشن، داستان سرایی پرتعلیق، توسعه خوب شخصیت ها و لحظات بامزه است.

source

توسط