ایسنا/سمنان استاندار و رئیس کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان از این استان به عنوان یکی از موفق‌ترین استان‌های کشور در بحث اشتغالزایی در سال جاری نام برد.

سیدمحمدرضا هاشمی ۱۴ آبان ماه در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان بر لزوم توجه بیش از پیش به تحقق شعار امسال تاکید و اظهار کرد: این استان در بحث ایجاد اشتغال، مقام دوم‌ کشور را کسب کرده است.

وی از این استان به عنوان استانی با ظرفیت های متنوع صنعتی، معدنی، کشاورزی و گردشگری نام برد و خاطرنشان کرد: استان سمنان کمترین بیکاری را در بین استان های کشور دارد.

استاندار سمنان از سمنان به عنوان استانی صنعتی نام برد و ادامه داد: خوشبختانه در شاخص ایجاد اشتغال، استان سمنان موفق شد در سطح کشور با تلاش همه مدیران و کارکنان زیربط به مقام دوم‌ دست یابد.

وی به معضل اشتغال فارغ‌التحصیلان در استان و کشور پرداخت و تاکید کرد: در بکارگیری نیروها نیز تلاش شود در حوزه های تخصصی از فارغ التحصیلان دانشگاه‌ها استفاده شود.

هاشمی با بیان اینکه نگاه دولت سیزدهم حمایت از اقشار کم درآمد جامعه است از مدیران عامل بانک‌های استان خواست: درحوزه تسهیلات تبصره ۱۸ پیگیری های خود را به جد پیگیری کرده و توسعه متوازن را نیز در پرداخت رعایت نمایند.

استاندار سمنان گفت: در مقوله رشد صادرات استان نیز مدیران بخش‌های خصوصی تلاش کنند تولیدات خود را با نام استان سمنان صادر و به ثبت برسانند.

رئیس کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان همچنین اظهار کرد: بانک‌های استان تسهیلات مرتبط در حوزه مشاغل خانگی را مانند قبل به واجدین شرایط پرداخت کنند.

انتهای پیام

source

توسط ecokhabari