من ۱۳ سال منتظر ادامه داستان «الن ویک بودم»، الن ویک ۱۳ سال در مکان تاریک (Dark Place) محبوس بود و «سم لیک» ۱۳ سال برای نوشتن و آماده کردن بازی الن ویک ۲ تلاش کرد. نتیجه این ۱۳ سال تبدیل به بازی Alan Wake 2 شد. عنوانی که نه فقط علاقه‌مندان این سبک را برای ده‌ها ساعت سرگرم می‌کند بلکه تبدیل به استانداردی برای تمام بازی‌هایی می‌شود که از این پس پا به عرصه می‌گذارند. بگذارید خلاصه بگویم، الن ویک ۲ ارزش تک‌تک‌ سال‌هایی که برایش صبر کردیم را داشت.Alan Wake 2


 • امتیاز کاربران
 • امتیاز متاکریتیک

  89
 • ژانر

  رازآلودوحشت
 • پلتفرم‌ها

  ایکس باکس سری ایکسپلی استیشن 5پی‌سی
 • ناشر بازی

  Epic Games
 • سازنده

  رمدی اینترتینمت

 • حالت بازی

  تک نفره
 • درجه سنی بازی
  مناسب برای ۱۷ سال به بالا

الن می‌داند که تنها راه نجات از این جهان تاریک نوشتن است. او طی این ۱۳ سال فقط مشغول نوشتن بوده. او می‌نویسد و Mr. Scratch تلاش‌های او را نقش بر آب می‌کند. هزاران صفحه نوشته شده‌اند، هزاران سناریو آماده و هزاران بار تلاش الن برای فرار از مکان تاریک به بن‌بست رسیده. آخرین برنامه او برای فرار از این دنیای نفرین شده اضافه کردن یک «قهرمان» است. یک مامور FBI به نام «ساگا اندرسون» که می‌تواند راه نجات الن و شکست این نیروی ماورایی باشد. شهر Bright Falls روزهای تاریکی را سپری می‌کند و زنجیره قتل‌هایی طی این ۱۳ سال توسط گروهی تحت عنوان Cult of the Tree رخ داده‌اند.

برای رسیدگی به آخرین قتل ساگا اندرسون همراه با همکارش «الکس کیسی» به Bright Falls اعزام می‌شوند. این الکس کیسی با شخصیت اصلی داستان‌های الن ویک که دلیل اصلی شهرت او هستند متفاوت است. شاید تنها نقطه مشترک این دو شخصیت استفاده از چهره خاص و دوست‌داشتنی «سم لیک» برای هر دوی آن‌هاست که خودش سوالات زیادی را ایجاد می‌کند. ساگا اندرسون با دید یک پرونده تازه و عادی وارد ماجرا می‌شود، اما خیلی زود می‌فهمد که هیچ چیز در این شهر عادی نیست.

در الن ویک ۲ با دو بخش داستانی مواجهیم. قسمت ساگا اندرسون الهام گرفته از سریال‌های موفقی مانند True Detective، استرنجر تینگز و Twin Peaks است. شهر Bright Falls در الن ویک تجربه‌ای مشابه با Hawkins در استرنجر تینگز را برایتان تصویرسازی می‌کند. دنیایی که با دو بعد مختلف همراه است و یکی از آن‌ها تلاش می‌کند تا روی دیگری قالب شود. در یکی از این بُعد‌ها الن می‌جنگد و در بُعد دیگر ساگا اندرسون. ویلن داستان Mr. Scratch است که تلاش می‌کند با دستیابی به Clicker دنیای تاریک را به Bright Falls بیاورد.

نتیجه تلاش راکستار در L. A. Noir را می‌توانید در Alan Wake 2 ببینید. بررسی‌ صحنه‌های قتل، جمع کردن مشاهدات و رسیدگی به تمام نکاتی که درخصوص قتل‌ها وجود دارند جذاب‌ترین بخش همراهی با ساگا اندرسون است. قدرت خاص او فضاییست در ذهنش به نام Mind Place یا «فضای ذهن». اینجاست که شما باید تمام مشاهداتتان را کنار هم بگذارید تا مراحل حل پرونده به درستی پیش برود. نکته جالب درخصوص Mind Place این است که فقط یک قسمت اضافه در بازی نیست، برخی مواقع پیشروی شما در گرو مطالعه و تحقیق روی همین مشاهدات است. همچنین ساگا می‌تواند گره‌های داستان و تحلیل‌های دقیق‌تری را با تمرکز روی شخصیت‌ها و اتفاقات مختلف به دست بیاورد.