بازی Alan Wake 2 با کش و قوس های بسیار بالاخره از سوی شرکت Remedy Entertainment تایید شد. روند ساخت بازی بدون مشکل در حال سپری شدن است که جهت بررسی بازی پیشنهاد میشود تا انتهای این مقاله باما همراه باشید.

بازی آلن ویک ۲ با وفاداری به نسخه اول در حال توسعه بوده که شرکت نام آشنای Remedy Entertainment با پشتیبانی Epic Games در حال توسعه بازی است. بی تردید میتوان گفت که بازی Alan Wake II یکی از مورد انتظارترین گیم های سال 2023 و حتی 2024 خواهد بود که بخش داستانی و طراحی آن با تکیه به نسخه اول توسعه یافته ولی شباهتی به آن نداشته است. این موضوع سبب خواهد شد تا با یک محصول کاملا جذاب و دوست داشتنی سروکار داشته باشید.

فهرست مطالب

بازی Alan Wake 2

بازی آلن ویک ۲ در بخش طراحی با یک موتور گرافیکی قدرتمند توسعه خواهد یافت که این موضوع عاملی بر گرافیکی بودن بازی است. فارغ از این مبحث بدنیست بدانید که بازی Alan Wake II قرار است در ژآنر ترسناکی که در حال آن حضور دارد ویژگی های جدیدی را عرضه کند که تا به حال دیده نشده است. با پایان معرفی بازی Alan Wake 2 به سراغ بررسی آن خواهیم رفت.

بررسی بازی آلن ویک ۲

پس از سال‌ها، استودیو Remedy ما را به مهمانی دنیای تاریک آلن ویک در بازی Control می‌برد. آیا بازی Alan Wake 2 بار دیگر ما را یکه و تنها در جنگل‌های تاریک آلن تنها می‌گذارد؟

گمان می‌رود در دومین و آخرین بسته الحاقی بازی Control، استودیو Remedy سرنخ‌هایی مبنی بر انتشار دومین نسخه از بازی پرطرفدار Alan Wake را برای ما به جا گذاشته است. در پایان دومین بسته الحاقی بازی Control، با نام Altered World Event به‌اختصار AWE و به معنای رویداد دنیای تغییریافته، ما سرنخ‌هایی از بازی Alan Wake 2 را شاهد هستیم.

بازی آلن ویک 2


استودیو Remedy به وضوح طی معرفی بسته الحاقی بازی Control گفت که این بسته، اولین قطعه پروژه Remedy Connected Universe است. درحقیقت ماموریت اصلی جسی فیدن مربوط به آلن ویک یا بطور تخصصی‌تر مربوط به دکتر هارتمن، روانپزشکی است که تلاش در سوء استفاده از قدرت تحریف واقعیت آلن ویک و دیگر شخصیت‌های بازی Alan Wake با نام‌های توماس زین و خانواده اندرسون دارد.

از آنجایی نوید ساخت بازی Alan Wake 2 به ما داده شد که در بسته الحاقی بازی Control، جسی فیدن بطور مستقیم و از طریق خط تلفنی سری با آلن ویک در ارتباط است که از جسی می‌خواهد تا «هیولای» ول شده در Investigation Sector را بررسی کند. از آنجاست که متوجه می‌شویم دکتر هارتمن قصد همکاری با اداره فدرال کنترل را در امر تجسس درباره پدیده‌ای غیرطبیعی دارد. با اینحال اداره فدرال کنترل او را بعنوان شخصی که به احتمال قوی خوی ارتکاب به جرم داشته باشد شناسایی کرده و تصمیم می‌گیرد او را در Oldest House زندانی کند. ناگفته نماند که دکتر پس از شناسایی بعنوان شخصی کم‌خطر رهایی می‌یابد.

همچنین بخوانید :

داستان از آنجایی بیشتر به سمت آلن و بخصوص احتمال انتشار بازی Alan Wake 2 سوق می‌یابد که دکتر هارتمن پس از رهایی نمی‌تواند از علاقه خود چشم‌پوشی کرده و به دریاچه کالدرون که از مهم‌ترین نقاط دنیای آلن هست رفته و غرق در آن منطقه منتظر حضور و تبدیل بدست تاریکی‌ها می‌شود. حالا که او تهدیدی غیرطبیعی بشمار می‌آید، باردیگر نظر اداره فدرال کنترل را به خود جلب کرده و تحت نظر تیم Bright Falls AWE که نزدیک به دریاچه کالدرون است قرار می‌گیرد. طی اتفاقی ناگوار دکتر هارتمن فرار کرده و تمامی مردم منطقه را به قتل می‌رساند که منجر به قرنطینه کردن تمام منطقه می‌شود.

بازی Alan Wake 2


ولی جذاب‌ترین قسمت پس از نابودی دکتر هارتمن صورت می‌گیرد. لنگدن، مامور تحقیقات منطقه با جسی فیدن تماس می‌گیرد. بار دیگر هشدارهایی لنگدن را تهدید کرده و خبر اتفاقاتی تازه در منطقه آبشارهای برایت را می‌دهد. ولی این مرتبه تفاوتی وجود دارد؛ این اتفاقات چندین سال پس از مرگ دکتر هارتمن به وقوع می‌پیوندند. علاوه بر این، آلن ویک در آخرین پیامش می‌گوید که قصد دارد کتابی در رابطه با قهرمانی که او را از مکانی تاریک رهانید بنویسد. آن قهرمان بدون شک کسی جز جسی فیدن نیست. پس ما بار دیگر به بازی Alan Wake 2 نزدیک می‌شویم.

همچنین بخوانید :

طرفداران امیدوارند که استودیو Remedy پس از اخذ حق انتشار Alan Wake، هرچه سریعتر دست به‌کار شود. حال تقریبا اطمینان یافتیم این بازی که داستان آن در منطقه Bright Falls اتفاق می‌افتد، در سال 2022 به بازار عرضه می‌شود. با این حال اطمینان نداریم که این عنوان، یک بازی مستقل به نام Alan Wake 2 است یا ادامه‌ای بر سری بازی Control محسوب می‌شود که در آن منطقه به وقوع می‌پیوندد. اگر بخواهیم پیام نویسنده را باور داشته باشیم، جسی فیدن همانطور که قهرمان داستان است، ستاره بازی نیز خواهد بود که تاحدی احتمال بازی کردن بعنوان شخص آلن ویک را کاهش می‌دهد.

بهرحال ما نمی‌توانیم بیش از این منتظر اولین بازی Remedy Connected Universe باشیم، ولی از این مسئله مطمئن هستیم که این بازی بعنوان بخشی از قرارداد Epic با استودیو Remedy منتشر خواهد شد.

سیستم قدرتمند برای اجرا نشانه چیست ؟

همگی میدانیم که سازنده بازی الن ویک 2 سال های سال است روی توسعه بازی تمرکز داشته تا بتواند یکی از بهترین نمونه کارهای خود را منتشر کند. کمپانی اپیک گیمز در نقش ناشر بازی قصد داشته تا محصول خود را در قالب یک بازی ایده آل که توان کسب عنوان بهترین بازی سال را داشته منتشر کند. همین امر عامل مهمی بود تا سازنده از سیستم های بسیاری برای توسعه بازی استفاده کند که امروزه برای اجرای بازی نیازمند سیستم سخت افزاری قوی خواهید بود.

حداقل سیستم مورد نیاز بازی :

 • OS: Windows 10/11 64-bit
 • CPU: Core i5-7600K / AMD Ryzen 5 1600
 • RAM: 16 GB
 • VIDEO CARD: GeForce RTX 2060 / Radeon RX 6600 6GB
 • DEDICATED VIDEO RAM: 6144 MB
 • PIXEL SHADER: 5.1
 • VERTEX SHADER: 5.1
 • FREE DISK SPACE: 90 GB

سیستم پیشنهادی بازی :

 • OS: Windows 10/11 64-bit
 • CPU: Core i7-11700K / Ryzen 7 3700X
 • RAM: 16 GB
 • VIDEO CARD: GeForce RTX 3060 / Radeon RX 6600 XT 8GB
 • DEDICATED VIDEO RAM: 8192 MB
 • PIXEL SHADER: 5.1
 • VERTEX SHADER: 5.1
 • FREE DISK SPACE: 90 GB

اجبار به SSD بودن هارد نکته مهمی بود که گیمرهای بسیاری را به سروصدا انداخت زیرا روند اجرای بازی ملزم هارد قوی بوده که در اینباره اطلاعات زیادی از سوی ناشر منتشر نشده است.

سخن پایانی

بررسی بازی Alan Wake 2 به پایان رسید که برای شروع سعی نمودیم به بخش های مختلف و مهمی از بازی آلن ویک ۲ اشاره داشته باشیم. شما عزیزان میتوانید نظر خود را نسبت به این بازی بیان کنید و بگویید که آیا بازی Alan Wake II در سال عرضه اش میتواند جایگاهی در میان بهترین بازی های جهان داشته باشد یا خیر. بی تردید نظرات شما در پیشبرد اهداف سایت تاثیرگذار خواهد بود.

منتخب کاربران

source

توسط