ایسنا/مرکزی نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان مرکزی گفت: هدف ما از دعوت هیات‌های تجاری بین‌المللی به استان، اطلاع آنها از توانمندی‌های اقتصادی استان است تا در واقع یک بستر مناسب برای فعالیت‌های اقتصادی عملیاتی ایجاد شود.

حامد امینی مصلح آبادی، دوم ‌آبان ماه در نشست هیات تجاری صربستانی با مدیران دستگاه‌های اجرایی استان مرکزی اظهار کرد: اتاق بازرگانی با توجه به رسالت و ساختاری که دارد جهت تقویت و توسعه تجارت خارجی و ایجاد ظرفیت‌های مناسب جهت بهبود تعاملات بین‌المللی، اقدامات متعددی را انجام می‌دهد.

وی اضافه کرد: برای ایجاد بستر روابط اقتصادی استان مرکزی با سایر کشورها از سفرای کشورهای مختلف دعوت می‌کنیم تا با هیات‌های تجاری کشور خودشان به استان بیایند.

امینی با بیان اینکه فعالین اقتصادی و دستگاه‌های اجرایی استان از اتاق بازرگانی تقاضا داشتند که این مهم را به فاز عملیاتی نزدیک‌تر کنیم گفت: هدف ما از دعوت هیات‌های تجاری بین‌المللی به استان، اطلاع آنها از توانمندی‌های اقتصادی استان است تا در واقع یک بستر مناسب برای فعالیت‌های اقتصادی عملیاتی ایجاد شود.

نایب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان مرکزی تصریح کرد: جلسات و مذاکراتی که هیات بازرگانی صربستانی در سه روز گذشته با فعالین اقتصادی استان داشتند، منجر به نزدیکی به عقد قراردادهای اقتصادی شده است.

وی با بیان اینکه هیات تجاری صرب یک تیم کاملا عملیاتی است، گفت: امیدواریم دستگاه‌های اجرایی استان نیز بهره کافی را از این هیات ببرند تا این سفر منجر به ایجاد یک بستر عملیاتی تجاری در حوزه اقتصادی با کشور صربستان شود.

به گزارش ایسنا، در این نشست اعضای هیات تجاری صربستان با تعدادی از مدیران دستگاه‌های اجرایی استان مرکزی پیرامون مشارکت در فعالیت‌های اقتصادی مذاکره داشتند.

انتهای پیام

source

توسط ecokhabari