به گزارش اکوایران، در ابتدای روز معاملاتی در روز چهارشنبه (۲۰ تیر) و پیش از دومین حضور جروم پاول – رئیس‌ فدرال رزرو – طی این هفته در کنگره آمریکا، قیمت‌های طلا با رشد خوبی همراه شدند. براساس داده‌های سایت اینوستینگ، قیمت لحظه‌ای طلا تا ساعت ۱۸:۱۵ به وقت ایران در سطح ۲۳۷۷ دلار به ازای هر اونس قرار گرفت.

به نوشته کیتکو، قیمت طلا برای ماه آگوست با رشد ۱۸/۸۰ دلاری طی امروز، آخرین‌بار در سطح ۲۳۸۶ دلار قرار داشت. پاول طی امروز چهارشنبه قرار است در برابر تعدادی از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا به ارائه گزارش وضعیت اقتصاد این کشور بپردازد.

پاول در روز سه‌شنبه به کمیته سنا اعلام کرد بازار کار آمریکا به شکل قابل توجهی آهسته شده است؛ موضوعی که باعث شده شانس کاهش نرخ بهره توسط بانک مرکزی ایالات متحده در ماه‌های آتی سال ۲۰۲۴ افزایش پیدا کند. بازارها انتظار دارند نخستین کاهش نرخ بهره در سپتامبر رخ دهد. به طور کلی، بازار اظهارات پاول در روز سه‌شنبه را فاقد هرگونه غافلگیری دانست. بعید است که پاول امروز نیز در نظرات خود باعث غافلگیری بازار شود.

در همین حال، جنت یلن – وزیر خزانه‌داری آمریکا – در روز سه‌شنبه با اعلام اینکه بازار کار این کشور دیگر باعث تورم نمی‌شود، اظهارات پاول را تکرار کرد. معامله‌گران و سرمایه‌گذاران اکنون در انتظار شاخص‌های قیمت مصرف‌کننده و قیمت تولیدکننده آمریکا برای ماه ژوئن هستند که قرار است به ترتیب در روزهای پنجشنبه و جمعه منتشر شوند.

همچنین طبق اعلام کارشناسان سیتی‌گروپ، انتظار می‌رود طی سال ۲۰۲۴ میلادی حدود ۱۱۰۰ تن طلا توسط بانک‌های مرکزی خریداری شود که حدود ۶ درصد بالاتر از میزان سال گذشته میلادی است.

 

✅ آیا این خبر اقتصادی برای شما مفید بود؟ امتیاز خود را ثبت کنید.

[کل: ۰ میانگین: ۰]

لینک کوتاه : https://eghtesadafarin.com/?p=458621

source

توسط ecokhabari