یک فعال حوزه نانوفناوری در صنعت آب گفت: بعد از دو سه بار شکست، سرانجام یک دستگاه الکترودیالیز ساختیم که یون‌های آلاینده آب را از بین می‌برد.

به گزارش ایسنا، بهاره کاویانی شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ در اختتامیه رویداد «جام رسانه امید» اظهار کرد: کار خود را از یک آزمایشگاه شروع کردیم که توانست تبدیل به یک زیرساخت برای نانومواد فلزی شود.

وی افزود: استراتژی ما این بود که نانومواد را گسترش دهیم. سال ۱۳۹۰ کار تصفیه آب آشامیدنی را آغاز کردیم. در این زمینه محصولی را با روش‌های جدید تولید کردیم که مشکل روش‌های سنتی را حل کنیم. یکی از این مشکلات تصفیه پساب و بازچرخانی آب است.

این فعال حوزه نانوفناوری گفت: ما به عنوان یک شرکت دانش بنیان کوچک با شرکت‌های آب و فاضلاب ارتباط گرفتیم و بیان کردیم که می‌توانیم با تکیه بر دانش‌مان در کشور فعالیت کنیم. البته این کار سختی بود؛ چراکه اجرای پایلوت و راضی کردن مشتری مشکلات خاص خود را دارد.

کاویانی با بیان این‌که «حوزه آب به دلیل ارتباط مستقیم که با سلامت مردم دارد از نیازهای اساسی کشور محسوب می‌شود» افزود: پروژه ما دو سه بار شکست خورد تا این‌که خوشبختانه بعد از ۱.۵ سال تلاش اولین سیستم الکترودیالیز که یک فناوری یون‌زدایی است را به سرانجام رساندیم. این سیستم یون‌های آلاینده را از بین می‌برد.

وی تاکید کرد: تولید نانومواد، زیرساختی را برای ما فراهم کرده تا بتوانیم از این دانش در سایر زمینه‌ها استفاده کنیم. این زیرساخت‌ها باعث شده تا بتوانیم محصولات را در حوزه کشاورزی، شیلات، پوست و مو و غیره به کار بگیریم. صادرات این مواد نیز در حال انجام است.
انتهای پیام

source

توسط ecokhabari