ایسنا/خوزستان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خوزستان با اشاره به شتاب نهضت ملی مسکن در استان با آغاز عملیات ۵۴ هزار واحد مسکونی در سطح استان گفت: پرداخت تسهیلات ساخت مسکن در اولویت بانک‌های عامل در استان باشد.

محمد خانچی در جلسه شورای مسکن استان که امروز، ۲۷ اسفندماه در محل این معاونت برگزار شد، با ابراز خرسندی از سفر وزیر راه و شهرسازی به استان و آغاز عملیات اجرایی ۵۴ هزار واحد مسکونی در سطح استان اظهار کرد: با حضور وزیر راه و شهرسازی ۵۴ هزار واحد طرح نهضت ملی مسکن در استان در قالب ۴۵ سایت واقع در شهرهای مختلف استان اجرایی شد.

به گزارش ایسنا، وی افزود: همچنین با حضور بذرپاش، عملیات اجرایی تعداد ۱۴ هزار واحد مسکن روستایی آغاز و ۳۰۰۰ قطعه زمین نیز به خانواده‌های مشمول ماده چهار قانون جوانی جمعیت در استان خوزستان واگذار شد.

معاون عمرانی استاندار خوزستان بیان کرد: بی‌شک حضور وزیر، شتاب نهضت ملی مسکن در سطح استان را افزایش می‌دهد و دستگاه‌های اجرایی نیز باید با سرعت دو چندان برای تکمیل و تسریع در ساخت آن‌ها اقدامات لازم را انجام دهند.

خانچی به اقدامات در خصوص تکمیل زیرساخت‌های زیربنایی و روبنایی در سطح سایت‌های نهضت ملی اشاره و خاطرنشان کرد: پیشرفت سایت‌های نهضت ملی در بعضی از شهرها به بالای ۵۰ درصد رسیده است و دستگاه‌های خدمت‌رسان باید سرعت تکمیل زیرساخت‌های موردنیاز سایت‌ها را به صورت جدی پیگیری کنند و همچنین در خصوص ساخت مدارس، مساجد و خدمات شهری در این سایت‌ها نیز اقدامات مورد نیاز با سرعت انجام شود.

این مقام مسئول به نقش بانک‌های عامل در سرعت تکمیل واحدهای نهضت ملی اشاره کرد و افزود: بانک‌های عامل جهت تسهیل در تکمیل واحدهای مسکونی در سطح استان با برنامه‌ریزی و درایت، موانع موجود را برداشته و مانع شتاب اجرای طرح نهضت ملی مسکن در سطح استان نشوند و پرداخت تسهیلات ساخت مسکن در اولویت بانک‌های عامل در استان باشد.

انتهای پیام

source

توسط ecokhabari