در حراج سکه که اولین دوره آن توسط مرکز مبادله برگزار شد، قرار بود در صورت برنده نشدن افراد در حراج، پولشان در کیف پول قرار گیرد و متقاضی در هر زمان ب‏تواند موجودی کیف پول را برداشت کند، اما این امر روز گذشته به دلیل مشکل فنی انجام نشد و در نهایت صبح امروز امکان استرداد وجه برای متقاضیان فراهم شد.

به گزارش ایسنا، اولین حراج سکه در مرکز مبادله ارز و طلای ایران، روز یکشنبه (۱۳ اسفند) برگزار شد. بدین‌ترتیب مقرر شد در این مرحله از حراج، ربع سکه طلا با ضرب سال ۱۳۸۶ عرضه شود. متقاضیان باید با در نظر گرفتن قیمت پیشنهادی خود به علاوه هزینه‌های عملیاتی مربوطه و متناسب با تعداد درخواستی، اقدام به واریز وجه و شارژ کیف پول خود می‌کردند. 

البته قرار بود حراج سکه در مرکز مبادله از ساعت ۱۲ آغاز شود؛ اما اینطور که از سوی مرکز اعلام شد، به‌دلیل تقاضای گسترده، این سایت دچار اختلال شده و برای همه متقاضیان در دسترس نبود. هرچند سخنگوی مرکز مبادله اعلام کرد حراج بعدی نیز چهارشنبه ۱۶ اسفند انجام خواهد شد تا کسانی که در این حراج موفق به خرید نشدند، این فرصت برایشان فراهم شود.

از طرف دیگر در اطلاعیه‌ای که از سوی مرکز مبادله منتشر شده بود، نوشته بود که وجه پرداخت‌شده توسط متقاضیان خریدی که در حراج برنده نشده‌اند، به کیف پول آنان عودت داده خواهد شد و متقاضی در هر زمان می‌‏تواند موجودی کیف پول را برداشت کند.

با وجود این روز گذشته چند نفر از مخاطبان با ایسنا تماس گرفته و از این موضوع گلایه داشتند که چرا امکان استرداد وجه برایشان مقدور نیست. این در حالی است که در اطلاعیه‌های مرکز مبادله آمده بود که در صورت برنده نشدن افراد، پولشان در کیف پول قرار می‌گیرد و متقاضیان از این بابت شکایت داشتند که چرا با گذشت یک روز از زمان برگزاری حراج، همچنان امکان دریافت وجه خود را ندارند.

مشکلات فنی، مانع استرداد وجه متقاضیان شد

به‌دنبال اعتراض متقاضیان، مرکز مبادله روز گذشته در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «ضمن عرض پوزش از متقاضیان استرداد وجه از سامانه معاملات به‌دلیل مشکلات فنی پیش‌آمده، به اطلاع می‌رساند، به‌زودی قابلیت استرداد وجه در این سامانه فعال خواهد شد و متقاضیان هیچ نگرانی بابت دریافت وجوه خود نداشته باشند.»

البته در این اطلاعیه آمده آن گروه از متقاضیان که خواهان شرکت در دومین حراج سکه طلای این مرکز هستند، می‌توانند مبالغ خود را در کیف پول نگه دارند.

همچنین صبح امروز در نهایت مرکز مبادله ارز و طلا اعلام کرد: مبالغ واریزشده توسط شما در حراج شماره ۱ که صرف خرید نشده است، در حال حاضر قابل برداشت بوده و در صورت ثبت درخواست استرداد، به حساب مورد استفاده شما هنگام واریز عودت داده می‌شود.

انتهای پیام

source

توسط ecokhabari