سازمان خصوصی‌سازی اعلام کرده روز سه‌شنبه ۱۲ دی ماه ۵۱ درصد از سهام شرکت فرهنگی ورزشی پرسپولیس و استقلال را از طریق کارگزاری بانک ملت عرضه می‌کند.

به گزارش ایسنا، فرآیند خصوصی‌سازی استقلال و پرسپولیس که در سالهای اخیر مطرح شده قرار است در سال جاری به سرانجام برسد. سازمان خصوصی‌سازی به منظور حل مشکل مجوز حرفه‌ای سرخابی‌ها برای حضور در آسیا واگذاری ۵۰ درصد سهام این دو باشگاه را در دستور کار قرار داده است.

برنامه این است تا امسال حداقل ۵۰ درصد سهام به اضافه یک سهم هر دو باشگاه پرسپولیس و استقلال واگذار شود. در آن صورت ایرادی که AFC برای مالکیت مشترک وارد کرده به طور کامل حل می‌شود. بنابراین تفکیک مالکیت این باشگاه‌ها در دولت منتفی شد.

به تازگی اطلاعیه‌ای در سایت فرابورس درخصوص عرضه عمده سهام کنترلی شرکت‌های فرهنگی ورزشی پرسپولی با نماد «پرسپولیس۴» و استقلال با نماد «استقلال۴» صادر شده است.

در اطلاعیه مربوط به باشگاه پرسپولیس آمده است: سازمان خصوصی سازی در نظر دارد تعداد ۵۳۶۲۶۵۷۶۵۰ سهم معادل ۵۱ درصد از سهام شرکت فرهنگی ورزشی پرسپولیس (سهامی عام) متعلق به وزارت ورزش و جوانان را به طور عمده، نقد و شرایطی از طریق بازار پایه فرابورس ایران به فروش برساند؛ تاریخ عرضه روز سه شنبه مورخ ۱۲/۱۰/۱۴۰۲ تعیین شده است.

در اطلاعیه مربوط به باشگاه استقلال نیز آمده است: سازمان خصوصی‌سازی در نظر دارد تعداد ۵۵۰۳۴۸۶۵۰۰ سهم معادل ۵۱ درصد از سهام شرکت فرهنگی ورزشی استقلال ایران (سهامی عام) متعلق به وزارت ورزش و جوانان را به طور عمده، نقد و شرایطی از طریق بازار پایه فرابورس ایران به فروش برساند؛ تاریخ عرضه روز سه شنبه مورخ ۱۲/۱۰/۱۴۰۲ تعیین شده است.

برای دریافت فایل پی‌دی‌اف واگذاری پرسپولیس اینجا کلیک کنید. فایل مربوط به واگذاری باشگاه استقلال هم از اینجا قابل دریافت است.

انتهای پیام

source

توسط ecokhabari