به گزارش صدای بورس؛ سردار حسین رحیمی رئیس پلیس امنیت اقتصادی فراجا در جلسه انعقاد تفاهم نامه همکاری پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی و سازمان بورس و اوراق بهادار با بیان اینکه این نشست و به دنبال آن امضای تفاهم نامه، سرآغاز یک همکاری نزدیک و هماهنگی خواهد بود، گفت: در بسیاری از کشورهای جهان به علت اینکه بازارهای مالی از جایگاه برتری برخوردارند، پلیس بورس وجود دارد که مردم به آن اعتماد می کنند.

سردار رحیمی بازار سرمایه ایران را نوپا و دارای رشد قابل قبول دانست و گفت: اعتماد مردم باید به این بازار بازگردد تا سرمایه گذاران از سوددهی مطمئن شوند.

وی ادامه داد : پلیس امنیت اقتصادی طی سال های اخیر با سازمان بورس همکاری داشته است، اما از امروز پلیس امنیت اقتصادی به صورت مدون در کنار بازار سرمایه قرار دارد .

سردار رحیمی در خصوص اهداف اصلی پلیس امنیت اقتصادی گفت: یکی از اهداف اصلی پلیس امنیت اقتصادی، استقرار امنیت و آرامش در اقتصاد، بازار سرمایه است و تلاش دارد به صورت تخصصی در بازار تجارت، کسب و کار و سرمایه ورود داشته باشد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی همچنین گفت: سازمان بورس باید با جذب سرمایه از بازار سرمایه، آن را به بدنه تولید تزریق کند.

سردار رحیمی تصریح کرد: یکی از نکاتی که بسیار شاهد آن هستیم این است که برخی از شرکت ها در تابلوی بورس فعال هستند اما هیچ حضور فیزیکی ندارند و فقط در کاغذ شرکتی ثبت شده اند که سازمان بورس باید در این زمینه ها ورود کند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی افزود: برای رسیدگی به پرونده و تخلفات بورسی با سازمان بورس همکاری خواهیم کرد.

استفاده از ظرفیت پلیس امنیت اقتصادی برای رسیدگی به تخلفات بورسی

مجید عشقی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار نیز در جلسه انعقاد تفاهم نامه همکاری پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی و سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص همکاری سازمان بورس با پلیس امنیت اقتصادی برای برخی پرونده‌ها، بیان کرد: در زمینه شناسایی تخلفات بازار سرمایه استعلامات زیادی از پروژه های متعددی صورت گرفته و پرونده هایی در برخی استان ها تشکیل شده است، که‌ باید در این زمینه همکاری هایی با پلیس امنیت اقتصادی صورت گیرد.

رئیس سازمان بورس افزود: حتی در چند ماه گذشته در استان کهگیلویه از افرادی با عناوین سازمان بورس، سوء استفاده صورت گرفته است.

وی ادامه داد : براساس قانون توسعه ابزارها، ضابطان قانونی سازمان بورس هم می توانند با پلیس امنیت اقتصادی در زمینه مبارزه با جرایم و تخلفات بازار سرمایه همکاری کنند.

عشقی درباره نحوه برخورد با مجرمان بورسی هم گفت: با اقدامات نظارتی سازمان بورس ناهنجاری ها بازار سرمایه شناسایی می شوند که باید سرعت برخورد با این مجرمان بورسی افزایش یابد .

رئیس سازمان بورس همچنین گفت: اکنون پرونده ای از تخلفات بازار سرمایه وجود دارد که برخوردی با آن صورت نگرفته که امیدواریم با همکاری پلیس امنیت اقتصادی در این حوزه اقداماتی صورت گیرد.

source

توسط