به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرگزاری فارس، «جان کربی» هماهنگ‌کننده ارتباطات استراتژیک در شورای امنیت ملی کاخ سفید طی نشست خبری در کاخ سفید، گفت: «چین از سفر نانسی پلوسی [رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان] به عنوان بهانه‌ای برای افزایش فعالیت‌های نظامی تحریک‌آمیز در منطقه تنگه تایوان استفاده می‌کند.   چین ترجیح داد به سفر پلوسی به تایوان، واکنش افراطی نشان دهد».
به نوشته رسانه‌های آمریکایی، وی ضمن محکوم کردن شلیک موشک‌های بالستیک چینی در حریم هوایی تایوان، اظهار داشت: «ناو هواپیمابر رونالد ریگان برای نظارت بر اوضاع در منطقه باقی خواهد ماند».
هشدار آمریکا به ایران؛ زمان برای بازگشت به توافق هسته ای درحال تمام شدن است
روابط آمریکا و روسیه تیره تر شد/ بایدن با پوتین گفتگو نمی کند!
این مقام ارشد آمریکایی با بیان اینکه تماس‌های واشنگتن با پکن هنوز در سطوح مختلف ادامه دارد، توضیح داد: «ایالات متحده به طور کامل از تنش‌زدایی [با چین] از طریق دیپلماسی حمایت می‌کند».
طبق این گزارش، کربی ضمن همچنین ضمن اشاره به اینکه آمریکا آزمایش موشک بالستیک قاره‌پیمای «مینوت‌من» را برای جلوگیری از افزایش بیشتر تنش‌ها به تعویق انداخت، گفت: «این مسئله اما تأثیری بر آمادگی ایالات متحده برای بازدارندگی اتمی نخواهد گذاشت».
وی ادامه داد:‌«وزیر دفاع آمریکا به ناو هواپیمابر یو.اس.اس رونالد ریگان دستور داد به دلیل تنش بین چین و تایوان در منطقه هند و اقیانوس آرام باقی بماند. کاخ سفید مانور نظامی چین در مرز با تایوان را اقدامات تحریک‌آمیز و تلاشی طولانی مدت برای تغییر وضعیت در منطقه می‌داند».
این مقام آمریکایی همچنین افزود: «اختلافات بین چین و تایوان از طریق دیپلماسی قابل حل است و هیچ چیز در مورد تعهد ایالات متحده به سیاست چین واحد تغییر نکرده است».
شروط مهم عربستان و امارات برای افزایش تولید نفت
 
 
قیمت بیت کوین در روز جاری روند صعودی را دوباره پیش گرفت و وارد سطح ۲۳هزار دلار شد.
آدرس : تهران، خیابان مطهری، بین میرزای شیرازی و سنایی، پلاک ۳۷۰
طراحی تم و سئو: گروه رسانه‌ای دنیای اقتصاد

source

توسط ecokhabari