هدف بخش «سایت‌خوان دنیای اقتصاد» گسترش اطلاع‌رسانی است و انتشار این مطلب به معنی تأیید محتوای آن نیست.
در این ارتباط، خبرگزاری فرانسه هم گفته است: «عقب‌نشینی اوکراین به دنبال هفته‌ها درگیری شدید انجام شد و چهار ماه پس از تهاجم نیروهای مسکو، اکنون تصرف لوهانسک یک پیشرفت قاطع را برای نیروهای مسکو رقم زد.»
لیسیچانسک آخرین شهر بزرگ در منطقه لوهانسک در شرق منطقه دونباس بود که هنوز در دست اوکراین بود و با تصرف آن بدست نیروهای ارتش مسکو، پیشروی در کراماتورسک و اسلوویانسک در دونتسک نیز راحت تر خواهد شد.
«ولودیمیر زلنسکی»، رئیس‌جمهور اوکراین پیشتر ادعاهای روسیه درباره سقوط لیسیچانسک را قبل از اعلام عقب‌نشینی در عصر یکشنبه توسط ارتش اوکراین رد کرده بود.
گفته شده عقب نشینی نیروهای اوکراینی به منظور حفظ جان آنان صورت گرفته است.
نیروهای روسی هفته گذشته پس از هفته‌ها درگیری شدید، شهر دوقلوی لیسیچانسک، سیویرودونتسک را تصرف کرده بودند.
درگیری‌ها در اوکراین در حالی ادامه دارد که پیشتر «جان کربی» مدعی شده بود که وظیفه آمریکا نیست که اوکراین را به سمت مذاکرات حل و فصل مناقشه با روسیه سوق دهد.
این مقام ارشد امنیتی آمریکا، که دولت متبوعش از تداوم جنگ در اوکراین ذینفع است، در این باره ادعا کرد که حتی اگر دولت «جو بایدن» مذاکره میان روسیه و اوکراین را اقدام درستی تشخیص دهد، وظیفه‌ای در خصوص سوق دادن اوکراین به سمت میز مذاکره ندارد.
هماهنگ کننده ارتباطات راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا در جریان مصاحبه با شبکه فاکس نیوز گفت: زمان آن است که ایالات متحده به حمایت از اوکراین ادامه دهد و این کاری است که ما انجام می‌دهیم.
گروه نشریات دنیای اقتصاد


درباره ما
کليه حقوق اين سايت متعلق به روزنامه دنيای اقتصاد بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط ecokhabari