به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، وال استریت ژورنال اعلام کرد، جمهوری چک علاوه بر این که به همراه اسلواکی به ارتش اوکراین اجازه داده خودروهای زرهی خود را برای تعمیر ارسال کند، تعدادی بالگرد تهاجمی به اوکراین اهدا کرده است.
جمهوری چک تعدادی بالگرد تهاجمی را در اختیار اوکراین قرار داده است و به همراه اسلواکی اکنون در حال تعمیر ده ها خودروی زرهی است تا پس از بازسازی به میدان های نبرد علیه روسیه بازگردند.
جمهوری چک تعدادی جنگنده Mi-۲۴ را که در دوره شوروی سابق ساخته شده و به چک ارسال شده بودند، برای اوکراین فرستاده است.
در این گزارش به شمار دقیق بالگرد اهدایی جمهوری چک اشاره نشده است.
جمهوری چک اولین کشور عضو ناتو بود که فروردین ماه از اهدای تانک به اوکراین خبر داد. این کشور همچنین ۱۷۰۰۰ سلاح ضد تانک جمع آوری شده از متحدان ناتو را در دو هفته اول جنگ به اوکراین اهدا کرد. کشور همسایه آن، اسلواکی هم برای کمک به اوکراین یک سامانه دفاعی اس-۳۰۰ به کی یف ارسال کرد.
وال استریت ژورنال نوشت، لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا از کمک دولت چک تشکر کرده است.
ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه در ۲۱ فوریه ۲۰۲۲ (دوم اسفند ۱۴۰۰) با انتقاد از بی‌توجهی غرب به نگرانی‌های امنیتی مسکو، استقلال جمهوری‌های خلق دونتسک و لوگانسک را در منطقه دونباس در شرق اوکراین به رسمیت شناخت و سه روز بعد در پنجشنبه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰) اقدام نظامی را به نام “عملیات ویژه نظامی”، علیه اوکراین آغاز و روابط پرتنش مسکو – کی‌یف را وارد مرحله رویارویی نظامی کرد.
اقتصادنیوز : نیم قرن با اقتصاد ایران روایتی است از تحولات، شخصیت‌ها و شاخص‌های اقتصاد ایران و موضوعاتی که به نوعی با…
آدرس : تهران، خیابان مطهری، بین میرزای شیرازی و سنایی، پلاک ۳۷۰

source

توسط ecokhabari