به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، مسئولان بهداشتی جمهوری چک از ثبت یک مورد ابتلا به بیماری آبله میمون در این کشور خبر دادند.
رویترز گزارش داد، مسئولان بهداشتی جمهوری چک روز سه شنبه اعلام کردند اولین مورد ابتلا به آبله میمونی را در کشور خود ثبت کردند. گفته می‌شود بیمار زنی است که در یک جشنواره کشور بلژیک شرکت کرده است.
پاول دلوهی، رئیس انجمن پزشکی جمهوری چک (SIL)، گفت: در حال حاضر این بیمار در بیمارستانی نظامی واقع در پراگ تحت درمان قرار گرفته است.
موسسه ملی بهداشت عمومی (SZU) در این کشور گفته است که احتمالاً موارد ابتلا به بیماری آبله میمون بیشتر از یک نفر است و نتایج آزمایش‌های قطعی هفته آینده اعلام خواهد شد.
چندین کشور اروپایی دیگر اولین موارد تایید شده یا مشکوک آبله میمون را گزارش کرده اند. مقامات بهداشتی در انگلیس  نیز روز سه شنبه اعلام کردند که ۱۴ بیمار مبتلا به آبله میمون را شناسایی کردند.
مرکز اروپایی پیشگیری و کنترل بیماری (ECDC) اعلام کرد: سرایت این ویروس بین انسان‌ها از طریق تماس نزدیک با مواد عفونی ناشی از ضایعات پوستی یک فرد آلوده یا قطرات تنفسی در تماس چهره به چهره طولانی مدت می‌افتد.
آژانس بهداشت اتحادیه اروپا هشدار داد افرادی که شرکای جنسی متعددی دارند بیشتر در معرض خطر عفونت هستند.
با رای نمایندگان، محمدباقر قالیباف برای سومین بار رئیس مجلس شد اما یک ناظر و دو دبیر هیات رئیسه هم تغییر کردند.
آدرس : تهران، خیابان مطهری، بین میرزای شیرازی و سنایی، پلاک ۳۷۰

source

توسط ecokhabari