به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 5میلیارد و 381میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 2هزار و 852میلیارد تومان در بیش از 291هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت 30هزار و 534واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 275هزار و 937واحد قرار گرفت.
بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و معدنی و صنعتی گل گهر شد و در مقابل شرکت‌های بانک پاسارگاد، سرمایه گذاری نیرو و معادن منگنز ایران با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.
بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و 337میلیون ورقه به‌ارزش یک هزار و 505میلیارد تومان در 129هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 220واحد افت کرد و در ارتفاع 17هزار و 656واحد قرار گرفت.
در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای پتروشیمی زاگرس، فولاد هرمزگان جنوب و سنگ آهن گهر زمین شد و در مقابل شرکت‌های بیمه سامان، بیمه اتکایی ایرانیان و صنعتی مینو بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.
انتهای پیام/

source

توسط ecokhabari

دیدگاهتان را بنویسید