یک کارشناس بازار سرمایه در سلسله توئیت هایی اهمیت بازار سرمایه را مورد تاکید قرار داد و عنوان کرد: فرابورس ایران می تواند مبدا تحول اقتصاد کشور باشد.
اخبار شرکتها؛ یک کارشناس بازار سرمایه در سلسله توئیت هایی اهمیت بازار سرمایه را مورد تاکید قرار داد و عنوان کرد: فرابورس ایران می تواند مبدا تحول اقتصاد کشور باشد.
مهدی رباطی در این باره نوشت: فرابورس هر چند همنام بورس است ولی حیطه فعالیت بسیار گسترده ای می تواند داشته باشد که در بورس ممکن نیست و تاکنون به آن توجه جدی نشده، فراز و فرودهایی چون مسیر هدایت نقدینگی کشور به سمت فعالیتهای مولد تولیدی و حتی ساماندهی نقدینگی که به سمت سفته بازی می رود.
وی همچنین با اشاره به این که مسیر معاملاتی چون مسکن از این بازار می گذرد، عنوان کرد: به چه دلیل بسیاری از معاملات همچون معاملات بازارهای ثانویه باید خارج از فرابورس دنبال شوند. به چه دلیل مسیر عرضه اولیه شرکتها باید بیش از یکماه باشد و بسیاری چراهای دیگر که اگر پاسخ داده شوند می تواند رونق اقتصادی ایجاد کند.
به اعتقاد این کارشناس بازار سرمایه دولت محترم و جناب آقای رییسی از این مسیر و توجه جدی به فرابورس می توانند اقتصاد کشور را متحول کرده و بازار سرمایه را به صورت اساسی تقویت نموده و همچنین تامین مالی قابل توجهی برای دولت فراهم نماید. موضوعی تخصصی که نیازمند انتصابات دقیق و کارشناسی در این حوزه است.
انتهای پیام/ب

source

توسط ecokhabari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *