به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، حدود 200 نفر از کارکنان شرکت آمریکایی بوئینگ روز جمعه با حمل پلاکاردهایی از قبیل “اعمال زور رضایت نیست” و “دستورالعمل خود را متوقف کنید”، اعتراض خود را علیه اجباری شدن واکسن کرونا برای کارگران و کارمندان آمریکایی در این شرکت هواپیماسازی اعلام کردند.
شرکت بوئینگ روز سه شنبه اعلام کرد که طبق دستور اجرایی جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا برای پیمانکاران فدرال، باید 125000 کارمند این شرکت تا 8 دسامبر واکسینه شوند.
با ادامه شیوع بیماری کووید_19، بایدن در ماه سپتامبر این دستور اجرایی را اعلام کرد چرا که تعداد زیادی از مردم این کشور در برابر واکسیناسیون رایگان مقاومت کرده اند.
یکی از مهندسان صنعت هوانوردی که در این اعتراضات در سیاتل شرکت کرده بود، گفت: این انتخاب من بوده چرا که این بدن برای من است. وی افزود: این یک داروی تجربی است که تحت شرایط به ظاهر اضطراری به آن مجوز داده شده است.
اوایل هفته جاری میلادی، بوئینگ اعلام کرد که کارکنان این شرکت باید تا 8 دسامبر یا مدرک واکسیناسیون نشان دهند یا از یک محل کار تأیید شده بر اساس معلولیت برخوردار باشند.
شرکت های هواپیمایی بزرگ ایالات متحده از جمله امریکن ایرلاینز نیز اعلام کرده اند که مهلت مقرر برای پیمانکاران فدرال را مانند شرکت سازنده قطعات هواپیما Spirit AeroSystems، رعایت خواهند کرد.
انتهای پیام/

source

توسط ecokhabari