به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، امروز نقشه جدید کرونایی کشور منتشر شد و همزمان هشدار داده شد که شهرهای قرمز از ۷ شهر به ۹ شهر افزایش یافته است.
امروز نقشه جدید کرونایی کشور منتشر شد. نکته قابل توجه در آن، آبی شدن بخشهای عمده ای از استانهای جنوب شرقی و همچنین افزایش شهرهای قرمز به ۹ شهر بود که نشان می دهد کرونا در برخی استانها به خصوص در غرب کشور در حال افزایش بیماران است. 
سئوال اینجاست آیا با این نشانه ها باید منتظر طغیان ششم بیماری در کشور باشیم؟ 
مهمترین اخبار کرونایی امروز در ذیل آمده است:
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در مدت دو ماه اخیر با مشارکت مردم روند واکسیناسیون تسریع شده و تاکنون بیش از ۷۰ میلیون دُز واکسن کرونا در کشور تزریق‌شده است.
بر اساس اعلام وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته ۱۸۱ نفر دیگر به تعداد قربانیان کووید ۱۹ در کشور افزوده شد.
گزارش‌ها حاکی از آن است که هم‌اکنون؛ ۹ شهرستان قرمز، ۱۰۶ شهرستان نارنجی، ۲۲۸ شهرستان زرد و ۱۰۵ شهرستان در وضعیت آبی قرار دارند.
افزایش شهرهای قرمز کرونایی نشانه موج ششم بیماری است؟
تب تند عکاسی از لحظه تزریق واکسن کرونا، برخی را به فکر درآمدزایی انداخته است. برخی آتلیه‌ها برای عکاسی و فیلم‌برداری از تزریق واکسن کرونا تا ۲۰ میلیون تومان دریافت می‌کنند.
رئیس جمهور با تاکید بر اینکه واکسیناسیون عمومی باید با قوت ادامه یابد، گفت: دانشگاهیان و صاحبان تریبون در ترغیب و تشویق مردم به رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و واکسینه شدن در برابر ویروس کرونا نقش دارند.
عزت‌الله ضرغامی با اعلام عضویت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در ستاد ملی مدیریت کرونا، از امهال وام کرونا تا پایان سال ۱۴۰۰ خبر داد.
مدیر گروه روانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: طبق اعلام کمیته تخصصی سلامت روان کووید ۱۹، در ایران ۲۹ درصد بیماران کرونایی دچار اختلالات روانپزشکی می‌شوند.
رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت درباره احتمال بروز موج ششم بیماری کرونا در کشور، الزام رعایت موارد بهداشتی در کنار واکسیناسیون، توزیع واکسن پاستور در دانشگاه‌های علوم پزشکی و استفاده از ماسک را از مردم خواستار شد.
نقشه جدید کرونایی کشور در ۲۴ مهرماه ۱۴۰۰ منتشر شد.
افزایش شهرهای قرمز کرونایی نشانه موج ششم بیماری است؟
دکتر علیرضا صداقت، فوق تخصص بیهوشی، در این ویدیو درباره نتایج مطالعات صورت گرفته روی افراد واکسینه شده توضیح داده است. نتایجی که در تصمیم‌گیری برای انجام واکسیناسیون تاثیر گذار است. 
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: برای جذب بیشتر نخبگان و بهره‌مندی کشور از توان آنها، این وزارتخانه از نخبگان علمی و دانشگاهی کشور به صورت ویژه حمایت می‌کند.
با علائمی که نشان می‌دهد ویروس کرونا در بدن شما درحال پیشرفت است آشنا شوید. 
اقتصادنیوز: حکم دادگاه برای رئیس کل پیشین بانک مرکزی و معاون ارزی او در حالی صادر شده که سرنوشت یکی از متهمان اصلی…
آدرس : تهران، خیابان مطهری، بین میرزای شیرازی و سنایی، پلاک ۳۷۰

source

توسط ecokhabari