به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس، شرکت دولتی روستک Rostec روز جمعه اعلام کرد که شرکت تابعه آن یعنی “فناوری‌های پروژه آرتی” RT-Project Technologies تفاهم نامه هایی را با شرکت نفت ونزوئلا PDVSA برای افزایش ایمنی صنعتی در تأسیسات مهم زیرساخت‌های نفتی این کشور امضا کرد.
این توافقات در جریان کمیسیون بین دولتی روسیه و ونزوئلا و با حضور خورخه آرئازا، وزیر صنایع و تولید ملی ونزوئلا و یوری بوریسوف، معاون نخست وزیر روسیه انجام شد.
در بیانیه روستک آمده است: در چارچوب یادداشت های امضا شده توسط طرفین، برنامه ریزی شده است تا هواپیماهای بدون سرنشین روسیه برای نظارت بر خطوط لوله نفت و تشخیص نشت نفت، تامین مواد کف کننده آتش نشانی برای اطفاء حریق و لباس های محافظ برای نیروهای آتش نشانی تامین شود. احتمال سازماندهی تولید تجهیزات اطفاء حریق در ونزوئلا نیز پیش بینی شده است.
روز پنجشنبه، هیاتی از متخصصان شرکت نفت ونزوئلا برای توافق درباره شرایط این قراردادها و انجام آزمایشات اضافی از مسکو دیدن کردند.
پیش از این، روستک با شرکت ملی برق ونزوئلا Corpoelec به منظور افزایش همکاری در زمینه امنیت زیرساخت های شبکه برق این کشور توافق کرده بود.
انتهای پیام/
 

source

توسط ecokhabari