نرخ بیکاری در کانادا برای سومین ماه متوالی کاهش پیدا کرد.
به گزارش ایسنا به نقل از رویترز، با بازگشایی بخش بزرگی از کسب و کارها در نتیجه کاهش سرعت شیوع کرونا، نرخ بیکاری کانادا در ماه آگوست با ۰.۴ درصد کاهش در مقایسه با ماه قبل به ۷.۱ درصد رسید. این نرخ بیکاری که کمترین نرخ بیکاری ۱۷ ماه اخیر محسوب می شود پس از آن رقم خورد که در این ماه شمار افراد بیکار ۸۱ هزار نفر کمتر شد.  طی این مدت برای ۹۰ هزار نفر اشتغال زایی صورت گرفت که از این تعداد، ۶۱ هزار نفر به صورت تمام وقت و ۲۹ هزار نفر به صورت پاره وقت استخدام شده اند.  
طی این مدت نرخ مشارکت در بازار کار به ۶۵.۱ درصد رسیده که ۰.۱ درصد بیشتر از رقم ثبت شده برای ماه قبل بوده است. هم چنین نرخ بیکاری جوانان که شمار افراد فاقد شغل ۲۰ تا ۲۴ سال را اندازه می گیرد با ۰.۱ درصد کاهش نسبت به ماه قبل به ۱۵.۶ درصد رسیده است.
متوسط نرخ بیکاری کانادا در بازه زمانی ۱۹۶۶ تا ۲۰۲۱ معادل ۷.۸۴ درصد بوده که پایین‌ترین رقم ثبت شده مربوط به ژوئن ۱۹۶۶ با ۲.۹ درصد و بالاترین رقم ثبت شده مربوط به می ۲۰۲۰ با ۱۳.۷ درصد بوده است.
 به تفکیک استانی در این ماه بیشترین افزایش اشتغال مربوط به استان های اونتاریو و کبک بوده است که در کبک ۲۲ هزار فرصت شغلی و در اونتاریو ۲۹ هزار فرصت شغلی ایجاد شده است. در سال ۲۰۲۰ بیشترین اشتغال زایی ماهانه مربوط به ماه ژوئن با اشتغال زایی برای ۹۵۲ هزار نفر و کمترین اشتغال زایی مربوط به ماه آوریل با اشتغال زایی منفی ۱۹۹۳ نفری بوده است.  
به طور متوسط در بازه زمانی ۱۹۷۶ تا ۲۰۲۱، اقتصاد کانادا در هر ماه ۱۹ هزار و ۴۸ فرصت شغلی ایجاد کرده است که بالاترین اشتغال زایی ماهانه مربوط به اوریل ۲۰۱۹ با ۱۰۶ هزار و ۵۰۰ مورد و کمترین اشتغال زایی نیز مربوط به ژانویه ۲۰۰۹ با منفی ۱۲۴ هزار و ۸۰۰ فرصت شغلی بوده است.
انتهای پیام

source

توسط ecokhabari