شرکت تویوتا موتور اعلام کرد تا سال ۲۰۳۰ بیش از ۱۳.۵ میلیارد دلار در توسعه فناوری باتری خودروهای برقی و سیستم تأمین باتری سرمایه‌گذاری خواهد کرد.
به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، شرکت تویوتا موتور اعلام کرد تا سال ۲۰۳۰ بیش از ۱۳.۵ میلیارد دلار در توسعه فناوری باتری خودروهای برقی و سیستم تأمین باتری سرمایه‌گذاری خواهد کرد. این اقدام در تلاش برای پیشتازی تویوتا در این حوزه کلیدی صنعت خودرو در دهه آینده انجام می‌شود.
تویوتا، بزرگترین خودروساز جهان از نظر تعداد تولید، پس از تجربه موفق پیشتازی در تولید خودروهای هایبریدی بنزینی-برقی، حالا به سرعت به دنبال تولید اولین خودروی تمام الکتریکی خود در سال آینده می‌باشد.
تویوتا که در حال حاضر یکی از پیشتازان تولید باتری برای خودروهای الکتریکی است، هدف خود را کاهش ۳۰ درصدی قیمت باتری‌های خود اعلام کرده است و قرار است این کار را با تغییراتی در مواد ساخت باتری‌ها و روش‌های ساختاربندی سلول‌های باتری انجام دهد.
مدیر ارشد تکنولوژی شرکت، ماساهیکو مائدا، گفت: ما در نظر داریم میزان مصرف انرژی باتری خودروهای خود در هر کیلومتر را هم ۳۰ درصد کاهش دهیم واین کار را در مدل بی‌زی‌۴اکس آغاز خواهیم کرد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari