به گزارش اقتصادنیوز قیمت طلای جهانی در شروع معاملات روز جمعه زیر 1800 دلار قرار داشت، طلا در ادامه رقم‌هایی بالاتر از 1800 دلار را به ثبت رساند، اما دوباره افت کرد و در نهایت روی 1786 دلار قرار گرفت. کاهش قیمت طلا در حالی اتفاق افتاد که شاخص قیمت تولید کننده در آمریکا رشدی بیشتر از مقدار مورد انتظار داشت. شاخص قیمت تولید کننده در ماه آگوست 0.7 درصد رشد کرد، در حالی که پیش‌بینی می‌شد این شاخص 0.6 درصد رشد کند. به علاوه گزارش‌های تورمی نیز رسیدن به یک رکورد جدید از سال 2010 را نشان می‌دهد.
تغییرات شاخص دلار در روز جمعه مثبت بود، احتمالا تقویت شاخص دلار در افت قیمت طلا تاثیرگذار بود. یک عامل دیگر که احتمال دارد بر روند قیمت طلا تاثیر گذاشته باشد، قوانینی است که در نیویورک در مورد فروش اتومبیل‌های منطبق با استانداردهای محیط زیست در حال تصویب است. بر این اساس از سال 2035 تمامی اتومبیل‌هایی که در ایالت فروخته می‌شوند باید میزان تولید آلودگی خود را به صفر برسانند. این تغییرات قاعدتا می‌تواند در بلند مدت بر قیمت نفت تاثیر منفی بگذارد و از آنجا که قیمت نفت نیز مانند قیمت طلا ارتباط نزدیکی با تورم دارد، قانون جدید مطرح شده می‌تواند در بلند مدت بر انتظارات تورمی و در نتیجه قیمت طلا تاثیر منفی بگذارد.
طلا
قیمت بیت‌کوین در ساعت 13 و 30 دقیقه عصر به وقت ایران روی 45 هزار و 178 دلار قرار داشت و تغییرات قیمتی آن در 24 ساعت و 7 روز گذشته منفی بود. سرمایه بازار بیت کوین به 845 میلیارد دلار رسیده بود. بررسی‌ها نشان می‌دهند با سلطه طالبان بر افغانستان استفاده از ارزهای دیجیتال در این کشور افزایش پیدا کرده است، این مسئله موجب بروز برخی نگرانی‌های امنیتی در دنیا شده است. احتمال دارد همین جو روانی بر قیمت بیت کوین اثر گذاشته باشد.
قیمت اترویم در ساعت 13 و 35 دقیقه صبح به وقت ایران روی 3 هزار و 248 دلار قرار داشت. تغییرات قیمتی اتریوم نیز مانند بیت کوین در 24 ساعت و 7 روز گذشته منفی بود و سرمایه بازار این ارز دیجیتال به 379 میلیارد دلار رسیده بود.
اقتصادنیوز: امروز ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ دلار موفق شد مرز ۲۷ هزار و ۸۰۰ تومان را حفظ کند، با این وجود قیمت سکه تغییراتی منفی…
آدرس : تهران، خیابان مطهری، بین میرزای شیرازی و سنایی، پلاک ۳۷۰

source

توسط ecokhabari