به گزارش اقتصادنیوز به نقل ازفارس، منابع سودانی، شامگاه امروز (چهارشنبه)، از سقوط یک بالگرد نظامی در منطقه «الشقیلاب» در جنوب خارطوم، پایتخت این کشور خبر دادند.
بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی سودان (سونا)،‌ شاهدان عینی خبر دادند که یک گروه نظامی به فرماندهی پلیس منطقه «محمد الامیر» در محل حادثه حاضر شده است؛ اما تا لحظه انتشار خبر، موقعیت بالگرد مشخص نشده است.
شاهدان عینی می‌گویند که پس از ورود نیروهای دفاع مدنی و همچنان نظامیانی با لباس نیروی دریایی سودان به محل حادثه، بلافاصله منطقه محاصره شده است و نیروهای امنیتی نیز از ورود مردم به محل ممانعت به عمل آورده‌اند.
ساکنان منطقه خبر دادند که صدای برخورد بالگرد با این پهنه آبی را شنیده‌اند؛ اما سطح بالای آب در رود نیل سفید به علت جاری شدن سیل یافتن محل دقیق سقوط بالگرد را دشوار کرده است.
شاهدان با بیان اینکه تلاش‌‌ها برای پیدا کردن بالگرد همچنان ادامه دارد، خبر دادند که بالگردهای دیگری نیز برای تسهیل روند جست‌وجو به محل اعزام شده‌اند.
اما این در حالی است که نیروهای مسلح سودان هنوز بیانیه‌ای در ارتباط با سقوط بالگرد مذکور و تعداد سرنشینان آن صادر نکرده‌اند
اقتصانیوز؛ توماس فریدمن، ستون‌نویس برجسته نیویورک‌تایمز، واشنگتن و پکن پیش از گسست بیشتر در روابط و شکل‌گیری رویارویی…
آدرس : تهران، خیابان مطهری، بین میرزای شیرازی و سنایی، پلاک ۳۷۰

source

توسط ecokhabari