رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: نگرانی مردم درباره آب و برق جدی است و باید در برنامه‌های بلند مدت و کوتاه این نگرانی‌ها را بر طرف کنیم.
به گزارش ایسنا، فریدون حسنوند پس از حضور وزیر نیرو در جلسه امروز بعد از ظهر کمیسیون انرژی با حضور در جمع خبرنگاران؛ بیان کرد: یکی از موضوعاتی که در این جلسه مطرح شد درباره اصلاح ساختار وزارت نیرو در حوزه آب و برق بود. بحث دیگر نیز در خصوص استفاده از بخش خصوصی در سرمایه‌گذاری در حوزه آب و برق بود.
وی در ادامه اظهار کرد: طبق قانون صنایع مکلف به احداث نیروگاه برای تامین برق خود هستند که درباره این موضوع نیز بحث و تبادل نظر شد. همچنین درباره بحث صادرات و قیمت گذاری برق و نگرانی سرمایه گذاران در این زمینه نیز بحث‌هایی انجام شد. استفاده از انرژی های تجدید پذیر و استفاده از بخش خصوصی در این حوزه و جلوگیری از تلفات برق از موضوعات دیگر مطرح شده در جلسه امروز بود.
نماینده مردم اندیمشک در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مقرر شد کمیته مشترکی مابین وزارت نیرو و کمیسیون برای استفاده از ظرفیت‌ها در برنامه هفتم توسعه شکل بگیرد و بتوانیم در بودجه سال آینده وزارت نیرو را پشتیبانی بیشتری کنیم. نگرانی مردم درباره آب و برق جدی است و باید در برنامه‌های بلند مدت و کوتاه این نگرانی‌ها را بر طرف کنیم.
وی در ادامه تاکید کرد: طبق توافقات انجام شده، مقرر شد وزارت نیرو برنامه کوتاه مدت یک ساله برای عبور از زمستان و تابستان آینده و برنامه میان مدت که چند ساله خواهد بود به مجلس ارائه کند.
همچنین علی اکبرمحرابیان وزیر نیرو نیز در جمع خبرنگاران با اشاره به مباحث مطروحه در این نشست بیان کرد:  در خصوص برنامه‌ها و اولویت‌های وزارت خانه در حوزه‌های برق، فاضلاب و آب توضیحاتی به نمایندگان ارائه شد. همچنین مشکلاتی که در اثر قطع برق در چند ماه گذشته رخ داده بود و مسائلی که درباره آب و خشسکالی و دغدغه‌های که در این زمینه وجود دارد و برنامه‌های که در این زمینه تدوین شده بود را در این جلسه تقدیم کمیسیون انرژی کردیم. سعی می کنیم با اصلاح برخی پروژه‌ها نقطه نظرات مجلس به شکل مطلوب عملیاتی شود.
انتهای پیام

source

توسط ecokhabari