داده‌های اداره گمرک چین نشان می‌دهد با صدور سهمیه‌های واردات جدید برای پالایشگاه‌های این کشور و بازگشت به کاری این پالایشگاه‌ها از فصل تعمیرات، واردات نفت خام روزانه چین در ماه آگوست ۸ درصد
به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، داده‌های اداره گمرک چین نشان می‌دهد با صدور سهمیه‌های واردات جدید برای پالایشگاه‌های این کشور و بازگشت به کاری این پالایشگاه‌ها از فصل تعمیرات، واردات نفت خام روزانه چین در ماه آگوست ۸ درصد نسبت به ماه گذشته جهش کرده است.
طبق داده‌های اداره کل گمرک چین، بزرگترین خریدار نفت خام جهان در ماه آگوست ۴۴.۵۳ میلیون تن نفت خام خریداری کرده است که این معادل ۱۰.۴۹ میلیون بشکه در روز می‌باشد.
این گزارش همچنین نشان داد واردات نفت خام چین برای ۸ ماه ابتدایی ۲۰۲۱ به ۳۴۶.۳۶ میلیون تن رسیده است که معادل ۱۰.۴ میلیون بشکه در روز است. البته این مقدار ۵.۷ درصد نسبت به ۸ ماه ابتدایی ۲۰۲۰ کاهش داشته است.
در ماه آگوست چین ۸۰۰ هزار بشکه تن سوخت صادر کرده است که این پایین‌ترین سطح از ژوئن ۲۰۲۰ تا کنون به حساب می‌آید. تأخیر در صدور سهمیه‌های واردات و صادرات پالایشگاه‌ها مهمترین عامل این افت می‌باشد.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari