به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بیزینس تایمز، ساعاتی پس از آنکه السالوادور، کشوری در آمریکای مرکزی، بیت کوین را به عنوان یک ارز رسمی اعلام کرد، قیمت این ارز دیجیتال تا 17 درصد کاهش یافت و به پایین‌ترین سطح خود طی یک ماه اخیر رسید.
بیت کوین که بزرگترین ارز رمزنگاری شده در جهان محسوب می‌شود، روز سه شنبه در نیویورک به 43050 دلار رسید و در طول یک ساعت بیش از 10 درصد سقوط کرد.
شاخص گلکسی کریپتوی بلومبرگ که نوسانات بزرگ‌ترین ارزهای دیجیتال را رصد می‌کند، در یک لحظه تا 19 درصد کاهش یافت.
بر اساس داده‌های Bybt، یک پلتفرم معاملات آتی و اطلاع‌رسانی ارزهای دیجیتال، سرعت سقوط قیمت بیت کوین احتمالاً به دلیل این که بیش از 336000 معامله‌گر حساب‌های خود را در 24 ساعت گذشته بستند، افزایش یافته است.
این کاهش قیمت در حالی صورت می‌گیرد که بیت کوین با یکی از بزرگترین آزمایشات در تاریخ 12ساله خود روبرو است چرا که السالوادور اولین کشوری است که آن را به عنوان یک ارز قانونی انتخاب کرده است.
نایب بوکله، رئیس جمهور السالوادور، در صفحه توییتر خود اعلام کرد که کیف پول دیجیتالی مورد استفاده در پروژه ملی این کشور پس از بسته شدن زودهنگام به دلیل اشکالات فنی، اکنون قابل بارگیری است.
این کیف پول، معروف به چیوو، برای کاربرانی که با کد ملی ثبت نام می‌کنند، دارای بیت کوین به ارزش 30 دلار آمریکا است.
بوکله همچنین اعلام کرد که وی با وجود کاهش قیمت به خرید بیت کوین ادامه داده است و 150 سکه جدید به دارایی‌های این کشور اضافه شده است و این کشور اکنون 550 بیت کوین دارد.
معامله گران همچنین عملکرد ضعیف بیت کوین را به عنوان یک عامل نگرانی توصیف کردند. در دهه گذشته، سپتامبر تنها ماهی است که بیت کوین نتوانسته بازدهی مثبتی از خود نشان دهد. داده‌های گردآوری شده توسط بلومبرگ نشان می‌دهد این توکن طی شش سال از 10 سال گذشته در طول ماه سپتامبر کاهش یافته و به طور متوسط بیش از 6 درصد از دست داده است.
اتریوم، دومین ارز دیجیتال بزرگ جهان، نیز افت کرد و از 3900 دلار آمریکا به حدود 3000 دلار در چند دقیقه رسید تا ضرر آن به حدود 13 درصد برسد.
بسیاری از تحلیلگران از نوسانات بیت کوین مبهوت مانده اند. این سکه به دلیل نوسانات خود مشهور است اما سرعت سقوط و جبران برخی از ضررها بسیاری را غافلگیر کرد.
انتهای پیام/

source

توسط ecokhabari