به گزارش اقتصادنیوز ؛ پرونده بازار ایران خودرویی های امروز نشان دهنده آن است که رشد نرخ ارز نتوانست چندان بازار خودرو را تحت تاثیر قرار دهد با این حال در میان پرتیراژهای ایران خودرو تنها «سمند سورن پلاس» و « پژو 206 تیپ 5» رشدی یک میلیونی را ثبت کردند.
به گفته فعالان بازار خودرو باز شدن پرونده طرح ساماندهی بازار و صنعت خودرو در مجلس موجب شد تا ایران خودرویی ها که طی روزهای اخیر از بازار دلار پیروی می کردند امروز بی توجه به نوسان رو به بالای نرخ دلار در بازار قیمت گذاری شدند. فعالان بازار خودرو معتقدند که اثر باز شدن این پرونده در حال حاضر بر قیمت دلار در بازار خودرو چربیده و این امر موجب شده تا بازار چندان به افزایش قیمت دلار توجهی نداشته باشد.
با این شرایط می توان گ&#
1601;ت در حال حاضر بازار در انتظار تعیین تلکیف طرح ساماندهی خودرو است، عاملی که موجب شده تا قیمت در بازار پرتیراژهای ایران خودرو همانند سایپا تغییر چندانی نداشته باشد.
از جمله محصولات پرتیراژ ایران خودرو می توان به «پژو 206 تیپ 2»، « پژو 206 تیپ 5»، «پژو 206 صندوقدار» ، «سمندLX  »، «سمند LX با موتورEF7 » و « سمند سورن پلاس » اشاره کرد.
در میان پرتیراژهای ایران خودرو امروز « سمند سورن پلاس » و « پژو 206 تیپ 5» رشد یک میلیونی قیمت داشتند و به این طریق « پژو 206 تیپ 5» برای 300 میلیونی شدن خیز برداشت، با این شرایط می توان گفت قیمت « پژو 206 تیپ 5» امروز با افزایش یک میلیونی به 291 میلیون رسید و « سمند سورن پلاس » نیز در بازار 312 میلیونی شد.
براساس ارزیابی بازار توجه به رصد بازار خودرو می توان گفت سایر محصولات پرتیراژ ایران خودرو امروز تغییر نداشتند و «پژو 206 صندوقدار» با قیمت 283میلیون تومان و  «پژو 206 تیپ 2» نیز امروز بدون تغییر در بازار با قیمت 251 میلیون تومان عرضه شد.
خانواده سمند هم امروز روز آرامی داشتند بطوریکه «سمند LX با موتورEF7 » بدون تغییر در بازار 260 میلیون تومان قیمت گذاری شد و «سمندLX » هم 242 میلیون در بازار قیمت خورد.
ایران17شهریور
اقتصادنیوز: کشورهای منطقه از جمله ایران، پاکستان و ترکیه برای ممانعت از ورود پناهجویان افغان آماده می‌شوند و تمهیدات…
آدرس : تهران، خیابان مطهری، بین میرزای شیرازی و سنایی، پلاک ۳۷۰

source

توسط ecokhabari