هدف بخش «سایت‌خوان دنیای اقتصاد» گسترش اطلاع‌رسانی است و انتشار این مطلب به معنی تأیید محتوای آن نیست.
نماینده رئیس جمهوری روسیه در افغانستان همچنین خاطرنشان کرد که اطلاعاتی در مورد زمان برگزاری مراسم معرفی دولت جدید افغانستان در اختیار ندارد.
در همین حال، رسانه های روسی امروز از اعلام کفیل نخست وزیر و معاون وی و نیز وزیر دفاع جدید دولت افغانستان توسط گروه طالبان خبر دادند. 
 سرگئی لاوروف وزیر امور خارجه روسیه نیز امروز گفت که کشورش برای شرکت در مراسم اعلام ترکیب کابینه دولت فراگیر در افغانستان آماده است.
لاوروف در جمع رسانه ها اظهار کرد: ما خواهان حمایت از روند تشکیل دولت جدیدی در افغانستان هستیم که نماینده کل جامعه این کشور از جمله گروه طالبان و سایر گروه های قومی باشد.
وی افزود: ما می خواهیم در دولت جدید افغانستان، نه فقط پشتوها بلکه ازبک ها، هزاره ها و تاجیک ها نماینده داشته باشند. 
وزیر خارجه روسیه گفت: فقط چنین دولت فراگیر می تواند روند انتقالی به شرایط بهتر برای زندگی در افغانستان را فراهم کند. اگر چنین امری تحقق یابد، ما با رضایت خاطر در مراسم اعلام کابینه دولت افغانستان به همراه سایر کشورهای دعوت شده شرکت خواهیم کرد.
 دیمیتری پسکوف سخنگوی رئیس جمهوری روسیه نیز گفت: روسیه هنوز تصمیمی در مورد به رسمیت شناختن گروه طالبان نگرفته است.
پسکوف روز سه شنبه در گفت و گو با رسانه ها در پاسخ به این پرسش که پوتین چه دیدگاهی درباره دعوت طالبان برای شرکت در مراسم معرفی کابینه دولت جدید افغانستان داشت، گفت: ما بدقت آنچه که در افغانستان رخ می دهد را دنبال می کنیم. در زمان حاضر می خواهیم بدانیم که وعده ها و بیانیه های طالبان تا چه اندازه با اقدامات بعدی آنها مطابقت می کند
اعلام آمادگی روسیه برای شرکت در آیین معرفی دولت موقت افغانستان
گروه نشریات دنیای اقتصاد


درباره ما
کليه حقوق اين سايت متعلق به روزنامه دنيای اقتصاد بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط ecokhabari