مدیرعامل بانک صادرات ایران گفت: بانک صادرات ایران ١١ میلیارد دلار تسهیلات پرداخت کرده که بالغ بر ٦٢ درصد آن به چرخه تولید اختصاص یافته است
به گزارش ایسنا، حجت‌اله صیدی در آیین بزرگداشت هفتادمین سالگرد تاسیس این بانک اظهار کرد: این تسهیلات به تامین مواد اولیه تا کالای نهایی، حمل و نقل، پخش، تامین و تدارکات، صنایع غذایی، آبزیان، کشاورزی و بخش‌های مرتبط پرداخت شده است. ٢٠ درصد تسهیلات به بنگاه‌ها و سازمان‌های دولتی اختصاص یافته که طلب بانک از دولت به حساب می‌آید که به شکل خرید تضمینی گندم، ساخت مسکن روستایی و مواردی از این دست تخصیص یافته و به نوعی موجب تحریک تقاضای کل شده که در قالب خدمت به مردم تعریف شده است. پرداخت جهت حمایت از سیل‌زدگان و زلزله‌زدگان و همچنین حمایت از کسب و کارهای آسیب‌دیده از کرونا، اجرای طرح‌های عمرانی مانند سد سازی، بزرگراه‌ها و طرح‌های آب‌رسانی در استان‌های مختلف مشمول ماده ٥٦ قانون بودجه نیز از جمله این تسهیلات هستند که کار مردم را آسان می‌کند و در راستای خدمت به مردم توسط بانک صادرات ایران پرداخت شده است.

صیدی اظهار کرد: بیش از ١٠ درصد از این تسهیلات، تسهیلات تکلیفی قرض‌الحسنه است که سودی برای بانک از محل آنها مترتب نیست و برای وام ازدواج، ودیعه مسکن و سایر نیازهای ضروری پرداخت و همچنان موجب افزایش تقاضای کل می‌شود. توزیع تسهیلات بانک صادرات ایران همه اقشار مردم را از وام‌های خرد تا صنایع بزرگ در برمی‌گیرد و در این میان نیازهای بازنشستگان نیز در قالب همکاری که با صندوق بازنشستگی کشوری و تولیدکنندگان بزرگ ایجاد شده، دنبال می‌شود.
وی در ادامه جایگاه سهامداران بانک و حمایت‌های آنها را خاطرنشان کرد و افزود: بانک با تلاش همه همکاران ٨.٥ هزار میلیارد تومان زیان انباشته را طی ٣.٥ سال جبران کرد و موفق شد بعد از شش سال سود بین سهامداران تقسیم کند. 
وی گفت: سود غیرعملیاتی استمرار و کیفیت ندارد اما موفقیت در کسب سود عملیاتی موجب بالندگی و بقای بانک خواهد شد.
مدیر عامل بانک صادرات گفت: برنامه این است که با طرح‌های نوآورانه ارائه تسهیلات به چرخه تولید را بهبود ببخشیم و با وجود تولیدکننده‌ها و کارآفرینان بزرگ باید نقدینگی و اعتبار را به سمت تولید هدایت کرده و در ادامه این مسیرف تولید ناخالص داخلی را به ١٠٠٠ میلیارد تومان برسانیم.
او با اشاره به تسهیلات خرد پرداخت شده توسط بانک، افزود: تلاش شده تا مردم برای دریافت این وام‌ها به شعب مراجعه نکنند. رشد زیادی در زمینه فناوری اطلاعات در بانک صادرات ایران رقم خورده و کیف پول، همراه بانک و اپلیکیشن صاپ نیز در همین مسیر در اختیار مشتریان قرار گرفته است.
صیدی با اشاره به رونمایی از والا کارت بانک صادرات ایرا ن برای مشتریان بزرگ بانک، اظهار کرد: امروز از طریق سامانه شمس و نسخه بهینه شده صاپ، امکان تقاضا و دریافت تسهیلات فراهم شده که به دلیل الزام بانک مرکزی، مشتری باید حداقل یکبار برای احراز هویت به شعبه مراجعه کند و با توجه به اقدامات صورت ‌گرفته، پرداخت تسهیلات مختلف و احراز هویت در یک زمان انجام خواهد شد. 
طبق اعلام بانک صادرات، مدیرعامل این بانک تاکید کرد: این مسیر برای نقش آفرینی در توسعه کشور و اشتغال با جدیت دنبال خواهد شد. چراکه نهایت همه تلاش‌ها باید به اشتغال ختم شود و اشتغال نیز از مسیر تولید و کارآفرینی تحقق می‌یابد.

انتهای پیام 

source

توسط ecokhabari