بیش از ۱۰۰۰ استاد بسیجی دانشگاه های کشور در نامه ای به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، عنوان کردند: انتظار ملی و الزامات حکمرانی ایجاب می کند در حرکتی انقلابی و جهادی، نسبت به رفع دغدغه مردم و مسئولان در عرصه متنوع، گسترده و حقیقی موسوم به فضای مجازی وارد عمل شده و گامی بلند در راستای کاهش نگرانی های خانواده ها، مربیان و دلسوزان ملت ایران بردارید.
به گزارش ایسنا،  متن نامه به شرح زیر است:
باسمه تعالی
خدمت وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات جناب آقای دکتر عیسی زارع پور
سلام علیکم
با تقدیم احترامات فائقه، ضمن تبریک حسن انتخاب رئیس جمهور محبوب و رای اعتماد نمایندگان ملت به جنابعالی جهت تصدی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات که امروزه به دلیل گستردگی فضای مجازی و مدیریت رهاشده آن به یکی از چالش های فرهنگی و اجتماعی و تا حدود زیادی سیاسی و امنیتی کشور تبدیل شده است؛ لذا انتظار ملی و الزامات حکمرانی ایجاب می کند در حرکتی انقلابی و جهادی، نسبت به رفع دغدغه مردم و مسئولان در عرصه متنوع، گسترده و حقیقی موسوم به فضای مجازی وارد عمل شده و گامی بلند در راستای کاهش نگرانی های خانواده ها، مربیان و دلسوزان ملت ایران بردارید.
آقای دکتر! بدون شک در این راه خطیر و حساس موانعی وجود داشته و مخالفت هایی نیز صورت خواهد گرفت اما خدای سبحان، دعای خیر مومنین بویژه خانواده های محترم شهداء، حمایت مسئولان نظام و دولت، مجلس شورای اسلامی، دستگاه قضاء، نهادهای حاکمیتی و دستگاه های مرتبط، همراه و حامی جنابعالی و همکاران دلسوزتان خواهند بود. ما امضاء کنندگان این نامه نیز به نیابت از نهضت استادی بسیج با همه توان علمی و تخصصی خویش در راستای صیانت از فضای مجازی و حقوق کاربران آن در خدمت آن مجموعه و سیاست ها و برنامه های جنابعالی بوده و انتظارات خویش را حول محورهای ذیل اعلام می داریم:
تبیین درست و دقیق مدیریت و قانونمند کردن فضای مجازی به عنوان یکی از حقیقی­­ ترین عرصه های تاثیرگذار بر افکار عمومی و سبک زندگی مردم که به درستی یکی از مصادیق آیه شریفه «عسی أن تکرهوا شیئاً و هو خیرٌ لکم و عسی أن تحبوا شیئاً و هو شرُّ لکم والله یعلم و أنتم لا تعلمون» گردیده و از سوی برخی «شر مطلق» و برخی دیگر «خیر کامل» معرفی می شود، در حالی که این تکنولوژی در همه جای دنیا با ضوابط و قوانین مشخصی بکار گرفته می شود تا ضمن کاهش مفاسد و مضار آن و از منافع و فواید آن حظ و بهره بیشتری ببرند.
۲. مصون سازی و قانونمند کردن فضای مجازی به نفع کاربران شبکه های اجتماعی بویژه انتشار اطلاعات و رونق کسب و کار که البته باید با پیوست فرهنگی قوی و اقناعی هرماه باشد تا بتواند ضمن تشریح سایر پیامدهای مثبت این حرکت در زمینه تامین حقوق شهروندی و استفاده حداکثری مردم از اینترنت، شبکه های اجتماعی و پیام رسان های داخلی و خارجی، به شبهات معاندان شارع مقدس و مخالفان فرهنگ بومی و ایرانی پاسخ دهد.
۳. جبران کاستی ها و نارسایی ها مدیریتی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بویژه مدیریت فضای مجازی کشور که به تعبیر مقام معظم رهبری «در یک جهاتی واقعاً ول است، که بایستی آن کسانی که مسئول هستند حواسشان باشد. همه‌ی کشورهای دنیا روی فضای مجازیِ خودشان دارند اِعمال مدیریّت میکنند، [در حالی که] ما افتخار می کنیم به اینکه ما فضای مجازی را ول کرده‌ایم! این افتخار ندارد؛ این به هیچ وجه افتخار ندارد. فضای مجازی را بایستی مدیریّت کرد.»
۴.ایجاد برنامه های تحولی در عرصه ارتباطات و فناوری اطلاعات به منظور کمک به حکمرانی در عصر  حاکمیت سایبر و تحقق اهداف بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی و چشم انداز ۱۴۰  
۵.توسعه و تکمیل دولت الکترونیک و افزایش زمینه های بهره گیری از هوش مصنوعی در بخش های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی و سیاسی تا نیل کشورمان به ایران هوشمند و مقتدر.
۶.اجرای مصوبات شورای عالی فضای مجازی با اولویت راه اندازی شبکه ملی اطلاعات بر اساس مطالبه ۲۰ ساله رهبر معظم انقلاب اسلامی.
۷.حمایت واقعی و پرشتاب از سرویس های داخلی جهت ارائه خدمات، ارتباط و اطلاعات به کاربران فضای مجازی کشور اعم از دانشنامه ها، شبکه ها و پیام رسان ها از طریق انتقال خدمات دولتی به پیام رسان های داخلی، تخصیص پهنای باند لازم به پیام رسان ها، اختصاص بودجه مناسب، عدم ایجاد آپ های جدید دولتی و اختصاص هزینه های میلیاردی آن به پیام رسان های داخلی و برخورد مناسب و منطقی با فیلترشکن ها.
۸.کمک به نهضت تولید محتوای بومی و مردمی با حمایت از تولیدکنندگان محتوای پیام ها توسط سازمان فناوری اطلاعات از طریق اختصاص بخشی از درآمدهای اپراتورهای داخلی و ترافیک اینترنت.
۹.جلوگیری از دسترسی سرویس های اطلاعاتی کشورهای متخاصم بر رفتار رسانه ای، سلیقه ها، ذائقه ها و سبک زندگی مردم که متاسفانه بر اثر مسامحه کاری در زمینه خروج (بیگ دیتاها) اطلاعات کلان کشور صورت گرفته و بستر تهدیدات واقعی فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، امنیتی و سیاسی را فراهم ساخته است.
۱۰.مقابله با نفوذ سایبری در جنگ های شناختی و عاطفی که به دلیل عدم اعتقاد برخی مدیران این حوزه به تهاجم فرهنگی غرب این عرصه را به جولانگاه دشمنان انقلاب اسلامی بدل کرده است.
۱۱. افزایش توانمندی کشور در مقابله با تحریم یا حملات اینترنتی از طریق تکمیل شبکه ملی اطلاعات.
۱۲. مقابله با نقض حکمرانی کشور از طریق مذاکره با مدیران ش
بکه های اجتماعی بیگانه جهت مجاب سازی آنها به رعایت قوانین کشور مطابق با سایر کشورهای جهان. 
۱۳. رونق صنعت فناوری اطلاعات کشور از طریق تقویت و گسترش بسترهای کسب و کار با حمایت از سرمایه­گذاران و تولیدکنندگان نرم افزارها و بازی های داخلی.
۱۴.  همراهی و حمایت از طرح مجلس شورای اسلامی جهت تشکیل کمیسیونی برای صیانت از فضای مجازی که با هدف دفاع از حقوق ملت ایران و کاهش دغدغه های خانواده های مسلمان ایرانی نسبت به عوارض منفی ناشی از بی قانونی فضای مجازی پیشنهاد شده است.
۱۵. ایجاد دیتاسنتر ملی و بومی با امکاناتی که پاسخگویی نیازهای کشور باشد.
کمک به ارتقاء سواد رسانه ای کاربران توسط اپراتورهای وابسته به وزارت ارتباطات
۱۷. مقابله با فساد درون وزارتخانه با پاکسازی عوامل فاسد و افزایش نظارت ها بر معاونت های پست و پست بانک جهت مقابله با فساد مالی و قاچاق کالا
۱۸. شفاف سازی مالی در شرکت ها و سازمان های وابسته من جمله حمایت های میلیاردی صورت گرفته از استارتارپ ها بویژه وام های کلانی که در اختیار برخی شرکت ها قرار گرفته است.
توفیقات روزافزون جنابعالی و همکاران گرامی را از درگاه ایزد منان خواستاریم.
                                                                            
انتهای پیام
دغدغه بیشتر مردم در حال حاضر معیشت و نیازهای اولیه زندگی است نه فضای مجازی، شما هنوز دغدغه مردم را نفهمیده اید !!!! وای به حال مردم

source

توسط ecokhabari