به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 9میلیارد و 840میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 8هزار و 18میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و 202هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت 15 هزار و 403واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 523هزار و 81واحد قرار گرفت.
بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع مس ایران و معدن و صنعتی چادرملو شد و در مقابل شرکت‌های توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه، معدنی و صنعتی گل گهر و نفت سپاهان با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.
بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 3 میلیارد و 700میلیون ورقه به‌ارزش 13هزار و 422میلیارد تومان در 875هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 99واحد افت کرد و در ارتفاع 22هزار و 665واحد قرار گرفت.
در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی پلیمر آریا ساسول، ذوب آهن اصفهان و فولاد هرمزگان جنوب شد و در مقابل شرکت‌های بیمه پاسارگاد، سرمایه گذاری صبا تامین و صنایع ماشین‌های اداری ایران بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.
انتهای پیام/

source

توسط ecokhabari