رشد صادرات چین در ماه آگوست تحت تأثیر تقاضای بالای جهانی برای کالاهای چینی، به شکل غیرمنتظره‌ای شتاب گرفت و باعث شد فشارها از روی دومین اقتصاد بزرگ جهان برداشته شود. 
به گزارش خبرنگار مهر به نقل از رویترز، رشد صادرات چین در ماه آگوست تحت تأثیر تقاضای بالای جهانی برای کالاهای چینی، به شکل غیرمنتظره‌ای شتاب گرفت و باعث شد فشارها از روی دومین اقتصاد بزرگ جهان برداشته شود.
اقتصاد چین ریکاوری خیره‌کننده‌ای را از پاندمی کرونا به نمایش گذاشته بود اما گسترش مجدد کرونای دلتا، قیمت‌های بالای مواد خام و کمپین‌های کاهش آلایندگی کربنی باعث شد شتاب این ریکاوری کند شود.
داده‌های جدید نشان می‌دهد صادرات بزرگترین صادرکننده جهان در ماه آگوست با نرخ فوق‌العاده ۲۵.۶ درصد نسبت به سال گذشته جهش کرده است. این در حالی بود که صادرات چین در ماه جولای هم با جهش ۱۹.۳ درصدی روبرو شده بود که این نشان‌دهنده قدرت بخش صنعت این کشور است.
اقتصاددانان و تحلیل‌گران شرکت‌کننده در نظرسنجی رویترز پیش‌بینی کرده بودند صادرات چین در این ماه ۱۷.۱ درصد جهش کند.
جی چونهوا، معاون ارشد تحقیقات در شرکت ژونگتای اینترنشنال می‌گوید: صادرات ماه آگوست نشان می‌دهد علی‌رغم مقایسه داده‌ها با سطح بالای صادرات در سال گذشته (ماه‌های قبلی سال گذشته به علت قرنطینه مقابله با پاندمی کرونا سطح صادرات پایینی داشتند) ریکاوری اقتصادی چین از شتاب نیافتاده است.
واردات چین در ماه آگوست ۳۳.۱ درصد جهش کرد و از سطح پیش‌بینی شده ۲۶.۸ درصدی در نظرسنجی رویترز فراتر رفت.
در ماه آگوست مازاد تجاری چین به ۵۸.۳۴ میلیارد دلار رسید.
کپی شد
All Content by Mehr News Agency is licensed under a Creative Commons Attribution 4.0 International License.

source

توسط ecokhabari