به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، انجمن زغال سنگ ایران با ارسال نامه ای به وزیر صنعت  خواستار تسریع  در واکسیناسیون کارگران معادن زغال سنگ شد چراکه هنوز متأسفانه کارگران معادن زغال سنگ هنوز در اولویت تزریق واکسن قرار ندارند. 
در متن این نامه آمده است: 
معادن زغالسنگ کشورمان با ایجاد 17000 شغل مستقیم از نظر ایجاد اشتغال دربین معادن و صنایع معدنی جایگاه ویژه ای دارد و همچنین نیاز روز افزون صنایع فولاد و متالورژی کشور به محصولات معدنی زغالسنگ ، عنایت خاص مقام وزارت به این بخش را طلب مینماید.
باتوجه به شرایط سخت کار زیرزمینی درمعادن زغالسنگ و ضرورت ارتقاء ایمنی این معادن ، نحوه پشتیبانی وتوجه وزارت صمت به شرایط معادن زغالسنگ همواره مورد توجه و حساسیت افکار عمومی و رسانه های اجتماعی میباشد.
دراین راستا هیئت مدیره انجمن زغالسنگ ایران که بیش از 90 درصد تولید کنندگان زغالسنگ کشور را نمایندگی مینمایند با کمال افتخار آمادگی دارند در اولین فرصتی که تعیین میفرمائید با تشریح وضعیت معادن زغالسنگ پیشنهادات لازم برای رفع مشکلات و ارتقاء این بخش از فعالیتهای معدنی کشورمان را درجلسه حضوری خدمتتان تقدیم نماید.
باتوجه به سهم بالای نیروی انسانی درمعادن زغالسنگ و شرایط کاری این معادن و محدودیت امکان فاصله گذاری اجتماعی در این بخش طبعا” خطر همه گیری ویروس کرونا در این حوزه بمراتب بالاتر میباشد و لذا این فرصت را مغتنم شمرده و خواهشمنداست دستورفرمائید  در موضوع واکسیناسیون کارگران وشاغلین معادن زغالسنگ اولویت لازم را معمول و حتی المقدور تسریع نمایند.

انتهای پیام/

source

توسط ecokhabari