نرخ موجودیت شغلی ژاپن به ۱.۱۲ رسیده است که نشان می دهد به ازای هر ۱۰۰ فرد جویای شغل، ۱۱۲ فرصت شغلی وجود دارد.
به گزارش ایسنا به نقل از تریدینگ اکونومیکس، برای نخستین بار در سه ماه اخیر نرخ بیکاری در سومین اقتصاد بزرگ جهان کاهشی شده است؛ به گونه ای که طبق اعلام وزارت ارتباطات و امور داخلی، نرخ بیکاری در ژاپن تا پایان ماه جولای با ۰.۱ درصد کاهش نسبت به ماه قبل به ۲.۸ درصد رسیده است. این کمترین نرخ بیکاری ثبت شده در این کشور در سه ماهه اخیر بوده است.  
با در نظر گرفتن فاکتورهای فصلی شمار بیکاران ژاپنی در حال حاضر حدود یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر برآورد می شود که ۱۲۰ هزار نفر کمتر از شمار بیکاران ثبت شده در مدت مشابه ماه قبل بوده است. طبق اعلام مرکز آمار ژاپن، در این ماه ۳۸ هزار نفر از شاغلین کار قبلی خود را ترک کرده‌اند و ۱۷ هزار نفر نیز اخراج شده‌اند. شمار کسانی که برای نخستین بار در جست و جوی کار بوده‌اند نیز با ۱۲ هزار نفر کاهش نسبت به ماه قبل به ۴۵۱ هزار نفر رسیده است.
هم‌چنین طبق اعلام این وزارتخانه ژاپنی، شمار شاغلین تا پایان این ماه با ۲۸۰ هزار نفر افزایش نسبت به مدت مشابه ماه قبل به ۶۸ میلیون و ۹۹۰ هزار نفر رسیده است. طبق آمار جداگانه منتشر شده توسط وزارت بهداشت، کار و رفاه ژاپن، نرخ موجودیت شغلی به ۱.۱۲ رسیده است که نشان می دهد به ازای هر ۱۰۰ فرد جویای شغل، ۱۱۲ فرصت شغلی وجود دارد.
متوسط نرخ بیکاری ژاپن در بازه زمانی ۱۹۵۳ تا ۲۰۲۱ معادل ۲.۸۱ درصد بوده است که بالاترین رقم ثبت شده مربوط به ژوئن ۲۰۰۲ با ۵.۵ درصد  و کمترین رقم ثبت شده نیز مربوط به نوامبر ۱۹۶۸ با یک درصد بوده است.
با وجود آنکه اقتصاد ژاپن یکی از کمترین میزان های درگیری را با ویروس کرونا در مقایسه با دیگر کشورهای عضو گروه هفت دارد، کاهش فرصت های شغلی به ویژه در بخش تولید و تجارت بازار کار آن را تحت تاثیر قرار داده است.  
انتهای پیام

source

توسط ecokhabari