مجری طرح‌ نیروگاه‌های بخار شرکت برق حرارتی گفت: با توجه به ظرفیت‌های قانونی تامین آب صنایع بزرگ و بر اساس مسئولیت‌های اجتماعی احداث طرح‌های بزرگ صنعتی، پروژه مشترک آبرسانی به نیروگاه سیریک و بیش از ۳۰ روستای منطقه آغاز شد.
به گزارش ایسنا، بهنام خائفی‌نژاد با اشاره به لزوم تامین آب شرب موردنیاز برای پروژه احداث نیروگاه بخاری سیریک استان هرمزگان تا مرحله نصب تجهیزات اصلی و راه‌اندازی نیروگاه، افزود: با توجه به مشکلات تامین آب شرب در روستاهای منطقه، مقرر شده است طرح مشترک آبرسانی به نیروگاه و بیش از ۳۰ روستای منطقه با همکاری مشترک این طرح و شرکت آبفای استان هرمزگان اجرایی شود.
وی ادامه داد: این طرح در قالب اجرای خط انتقالی به طول ۴۰ کیلومتر از چاه‌های تلنگ تا مخزن کوهستک و در ادامه تا زمین نیروگاه سیریک جهت ایجاد منابع آبی پایدار و کاهش تنش آبی موجود در منطقه اجرا خواهد شد.
مجری طرح‌ نیروگاه‌های بخار شرکت برق حرارتی تاکید کرد: پس از اخذ مجوزهای لازم و انعقاد قرارداد تجاری و پرداخت سهم اولیه طرح نیروگاه سیریک، عملیات اجرایی پروژه آغاز شده و پیش‌بینی می‌شود تا دی‌ماه سال جاری این پروژه تکمیل و آماده بهره‌برداری شود.
خائفی‌نژاد همچنین از نهایی شدن مذاکرات درباره مشارکت این طرح و صنایع بزرگ در استان‌های اصفهان و یزد برای تامین آب شیرین مورد نیاز مناطق مرکزی ایران از طریق احداث مجموعه آب شیرین‌کن در مجاورت نیروگاه و احداث خطوط انتقال آب با ظرفیت حدود یک میلیارد مترمکعب در سال برای تامین آب شهرها و روستاهای مناطق شرق استان هرمزگان و بخشی از استان‌های کرمان، یزد، اصفهان و آب مورد نیاز صنایع زیربنایی این دو استان خبر داد.
انتهای پیام
سلام علیکم نیروگاه های بخار خود از عوامل کمبود اب هستند و با توجه به منابع گازی که داریم باید فقط از نیروگاه گازی با سوخت گاز استفاده کنیم در کنار ان در انرژیهای پاک سرمایه گذاری هدفمند و قانون مند کنیم.

source

توسط ecokhabari