طاهریان دبیر کل اتاق مشترک بازرگانی ایران و برزیل در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: سومین دوره انتخابات اتاق مشترک بازرگانی ایران برزیل با برگزاری مجمع عمومی سالانه این اتاق در روز شنبه 13 شهریور در محل اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی ایران با حضور و مشارکت 92 درصد از اعضای این اتاق برگزار شد و اعضا جدید هییت  مدیره انتخاب شدند.
وی افزود: بر این اساس 7 نفر به عنوان اعضای اصلی هیئت مدیره، دو نفر به عنوان عضو علی البدل هیئت مدیره، و دونفر  بازرس هییت مدیره شدند.
دبیرکل اتاق مشترک بازرگانی ایران برزیل ادامه داد: با انجام انتخابات هییت مدیره، سید فخرالدین عامریان به عنوان رئیس هیئت مدیره، مسلم ناصری و حسین عباس زاده به عنوان نواب رئیس ،بهزاد درخور به عنوان خزانه دار انتخاب شدند.
وی تصریح کرد: از ویژگی‌های هیئت مدیره این دوره حضور افراد از همه طیف از قبیل صادر کنندگان، تولید کنندگان و تامین کنندگان ایرانی در ترکیب هیئت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و برزیل است.
وی تصریح کرد: با توجه به اهمیت روابط تجاری جمهوری اسلامی ایران با کشورهای حوزه آمریکای لاتین، یکی از چشم اندازها و اهداف هیئت مدیره این دوره تشکیل کمیسیون‌های تخصصی اتاق ایران برزیل و تاسیس دفتر نمایندگی در برزیل برای حضور و مشارکت حداکثری بازرگانان و تسهیل در امر تجارت بین دو کشور و افزایش صادرات کالاها و محصولات به برزیل است.
طاهریان گفت: در جهت گسترش ارتباطات و مراجعات صاحبان صنایع و بازرگانان ایرانی و برزیلی در زمینه های تجارت، صنعت، خدمات کشاورزی و معادن و سایر امور و همچنین ایجاد زمینه های لازم برای سرمایه‌گذاری صنعتی، بازرگانی و معدنی کشاورزی برای این دوره از اتاق مشترک برنامه ریزی شده است.
وی گفت: تبادل هیئت‌ها اقتصادی بین دو کشور از جمله اهداف و وظایف اتاق مشترک بازرگانی ایران و برزیل است.
طاهریان اظهار داشت: کمیسیون های پیشنهادی اتاق مشترک بازرگانی ایران و برزیل عبارت است از توسعه صادرات غیر نفتی، انرژی صنایع و معدن، صنایع غذایی و مواد کشاورزی، دارو تجهیزات پرشکی و مواد بیولوژیک میراث فرهنگی و گردشگری، ورزش و فرهنگ هنر و احتملا گیاهان داروئی و طب سنتی است.
دبیر کل اتاق مشترک بازرگانی ایران و برزیل گفت: روابط دو کشور رو به گسترش است و با توجه به مزیت های ما و نیاز های برزیل میتوان صادرات به این کشور را افزایش داد.
بنابراین گزارش پیش از این فرهاد آگاهی رییس هییت مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران برزیل بود.
عمده کالاهای صادراتی برزیل به ایران کالاهای اساسی از جمله گوشت قرمز و نهاده های دامی نظیر کجاله سویا، ذرت و جو است؛ برزیل با توجه به شرایط آب و هوایی خود از بزرگ ترین صادرکنندگان محصولات کشاورزی در دنیا است. 
انتهای پیام/

source

توسط ecokhabari