در ۳ ماه ابتدایی امسال فرودگاه‌ مهرآباد با ۲۸ هزار و ۶۳۰ فروند نشست و برخاست، فرودگاه مشهد با ۱۰هزار و ۲۳۶ فروند و فرودگاه شیراز با ۶ هزار و ۳۶۶ فروند نشست و برخاست هواپیما و اعزام و پذیرش مسافر، در جایگاه اول تا سوم قرار دارند.
‌به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، بر اساس جداول و نمودارهای پروازی و آمار فرودگاهی، در سه ماهه ابتدایی امسال بیشترین نشست و برخاست هواپیما در فرودگاه مهرآباد با 28 هزار و 630 فروند ثبت شد.
* ثبت بیشترین و کمترین نشست و برخاست هواپیما به ترتیب در فرودگاه‌های مهرآباد و اراک
در همین مدت کمترین نشست و برخاست هواپیما طبق بررسی آمار 52 فرودگاه کشور، در فرودگاه اراک با 28 فروند نشست و برخاست ثبت شد.
در سه ماهه ابتدایی سال گذشته در فرودگاه مهرآباد 18 هزار و 82 فروند نشست و برخاست ثبت شد که امسال نسبت به پارسال با رشد 58 درصدی مواجه بود.
همچنین سال گذشته در فرودگاه اراک که کمترین نشست و برخاست هواپیما را ثبت کرده بود، 10 فروند نشست و برخاست ثبت شد که رشد 100 درصدی را نسبت به سه ماهه ابتدایی سال 99 ثبت کرده است. 
در سه ماهه ابتدایی امسال فرودگاه‌های مشهد با 10 هزار و 236 پرواز و شهید دستغیب شیراز با 6 هزار و 366 پرواز در رتبه‌های بعدی از نظر نشست و برخاست هواپیما و همچنین اعزام و پذیرش مسافر قرار دارند.
* ثبت بیشترین آمار تأخیرات پروازی توسط ساها و پارس‌ایر‌ 
طبق این آمار شرکت‌های هواپیمایی ساها و پارس‌ایر با ثبت 39 درصد و 35 درصد تأخیر در پروازها، بیشترین آمار تأخیرات پروازی را ثبت کردند.
در خرداد امسال 257 هزار و 365 دقیقه پرواز داخلی و خارجی ثبت شده است که در این بخش بیشترین آمار تأخیر پروازی با 38 هزار و 598 دقیقه متعلق به شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران است. 
* رشد 100 درصدی پروازهای عبوری در 3 ‌ماهه ابتدایی سال
در بخش پروازهای عبوری نیز در سه ماهه ابتدایی امسال 30 هزار و 448 پرواز عبوری از آسمان کشور ثبت شد که نسبت به سه ماهه ابتدایی سال 99، که رقم 14 هزار و 923 پرواز عبوری بود 100 درصد رشد داشته است.

جدول پروازهای عبوری از آسمان کشور
در خرداد امسال میزان پروازهای عبوری با رقم 8 هزار و 938 پرواز نسبت به پروازهای عبوری خرداد 99 با رقم 5372 پرواز 66 درصد افزایش داشته است. 
انتهای پیام/ب

source

توسط ecokhabari