هدف بخش «سایت‌خوان دنیای اقتصاد» گسترش اطلاع‌رسانی است و انتشار این مطلب به معنی تأیید محتوای آن نیست.
به گزارش دنیای اقتصاد به نقل از خبرگزاری فارس، رسانه‌های عراقی بامداد یکشنبه از حمله اعضای باقیمانده گروه تروریستی داعش در دو منطقه این کشور خبر دادند.
کانال تلگرامی «صابرین‌نیوز» در خبری فوری نوشت: «عملیات تک‌تیراندازی و تبادل آتش بین تروریست‌های داعشی و بسیج مردمی عراق در روستای ینکجه در استان صلاح‌الدین در حال وقوع است».
این رسانه عراقی ادامه داد:‌ «این حمله توسط اعضای داعش در منطقه الرشاد واقع در روستای تل‌سطیح، با هدف قرار دادن مواضع تیپ ۱۹ پلیس فدرال از هنگ دوم انجام گرفت و گزارش‌های اولیه حاکی از به شهادت رسیدن ۳ نفر از نیروهای عراقی و چند مجروح است».
به نوشته صابرین‌نیوز، تبادل آتش بین نیروهای عراقی و باقیمانده‌های گروه تروریستی داعش در صلاح‌الدین همچنان ادامه دارد و گزارش‌های تکمیلی از افزایش تعداد تلفات نیروهای پلیس فدرال عراق به ۷ نفر حکایت دارد.
در ادامه این گزارش آمده است: «جاده مواصلاتی به روستای تل‌سطیح به‌طور کامل با بمب‌های دست‌ساز تله‌گذاری شده است، نیروهای پشتیبانی زمینی نمی‌توانند به آنجا برسند و با وجود در اختیار داشتن بیش از ده هواپیمای جنگی توسط ارتش عراق، هیچ پشتیبانی هوایی در منطقه وجود ندارد».
صابرین همچنین نوشت که پیش از این نیز انفجار شدیدی در گاراژی در شهر بعقوبه واقع در استان دیالی رخ داد که منشأ آن بمب دست‌ساز متصل به چرخ یک خودرو بود.
به نوشته این رسانه عراقی، در منطقه مقدادیه نیز یک فرد وابسته به گروه تروریستی داعش بعد از درگیری مسلحانه، زخمی شد.
حملات تروریست‌های داعش در حالی است که نیروهای امنیتی و الحشدالشعبی به طور هفتگی عملیات‌های جست و‌جو و پاکسازی در استان‌های کرکوک، صلاح‌الدین، دذیالی، الانبار و موصل دارند.
هفته قبل نیز نیروهای امنیتی عراق ضمن دفع حمله تروریست‌های داعش در استان صلاح‌الدین، متحمل ۶ مجروح شدند.
گروه نشریات دنیای اقتصاد


درباره ما
کليه حقوق اين سايت متعلق به روزنامه دنيای اقتصاد بوده و استفاده از مطالب آن با ذکر منبع بلامانع است

source

توسط ecokhabari